Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Automobilio amortizatoriaus gedimai

Automobilio amortizatoriai turi labai didelę įtaką transporto priemonės važiavimui keliais. Šių dalių gedimai gali sukelti tokias neigiamas pasekmes kaip mašinos korpuso „šuoliai“ įsibėgėjant ir stabdant, stiprūs svyravimai, atliekant manevrus, siūbavimai, važiuojant nelygiu keliu ir ilgėjantis stabdymo kelias.

Amortizatorių gedimų ženklai gali būti tiek aiškiai pastebimi, tiek ir neakivaizdūs. Pirmųjų kategorijai galima priskirti atsiradusius alyvos pratekėjimus (susidėvėjus riebokšliui). Visgi ne tokių akivaizdžių gedimo požymių yra daug daugiau:

 • Vožtuvų plokščių deformacijos;
 • stūmoklio sandariklio susidėvėjimas;
 • darbinio cilindro sienelių susidėvėjimas.

Tam, kad išvengtumėte nepageidaujamų pasekmių, svarbu laiku pastebėti gedimus ir imtis veiksmų jiems pašalinti. Kai kuriuos jų galima pastebėti apžiūrint automobilio važiuoklės sistemą ir atkreipiant dėmesį į tokius dalykus kaip:

 • netolygiai susidėvinčios padangos (vidinė dalis labiau susidėvi nei išorinė);
 • amortizatorių korpuso pažeidimai;
 • sailentblokų susidėvėjimas;
 • alyvos nutekėjimai ant amortizatoriaus korpuso.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į automobilio elgesį kelyje, nes jis gali parodyti tuos gedimus, kurie įprastai nėra matomi:

 • Automobilio korpuso siūbavimas. Jis ypač būna jaučiamas stabdant ir įsibėgėjant. Jei amortizatoriai yra tvarkingi, tai net staigiai sustabdžius automobilis turėtų „atšokti“ atgal ne daugiau nei vieną kartą, nes amortizatorius gesina svyravimus. Jei taip nėra, tai tikėtina, kad pastarasis dalinai arba visiškai sugedęs.
 • Automobilis palinksta manevruojant. Ta pati situacija kaip ir prieš tai aprašytame atvejyje. Transporto priemonė neturėtų linguoti posūkyje ar išeinant iš jo.
 • Stabdymo kelio pailgėjimas. Šis veiksnys taip pat yra susijęs su transporto priemonės siūbavimais stabdymo metu. Esant ilgesniam stabdymui, amortizatoriai negesina vibracijos ir automobilis periodiškai pakelia ir nuleidžia priekinę dalį. Tokiu būdu, mažėja apkrova priekiniams ratams ir stabdymo kelias ilgėja.
 • Automobilis nesilaiko kelyje. Paleidus vairą tiesiame kelyje, mašina pradeda judėti į šoną ir vairuotojui pastoviai tenka ją „grąžinti“ atgal į pradinę trajektoriją.

Visais šiais atvejais, būtinai reikėtų kreiptis dėl detalios apžiūros ir galimo susidėvėjusių dalių keitimo. O kokybiškus amortizatorius, atitinkančius jūsų automobilio marke greitai rasite svetainėje: https://www.signeda.lt/vaziuokles-dalys-c1338/pakabos-ir-amortizatoriu-dalys-c2721/amortizatorius-c2550

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas