Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Žvejai privalo vadovautis „pagavai – paleisk“ principu

Aplinkosaugininkai primena, kad iki spalio 15 d. sugautas lašišas ir šlakius privaloma paleisti atgal į vandenį, net jei žvejojama įsigijus žvejo mėgėjo kortelę. O nuo rugsėjo 16 d. taikomos sugriežtintos žvejybos sąlygos lašišų ir šlakių migracijai svarbiose upėse.

„Iki šiol nuo rugsėjo 1 d. būdavo išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, ir visą rugsėjį, turint žvejo mėgėjo kortelę, buvo leidžiama paimti vieną sugautą lašišą arba šlakį. Įsigaliojus pakeitimams, nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d. žvejai privalo vadovautis principu „pagavai – paleisk“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus patarėjas Saulius Tuska.

Žvejojant nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 3 priede nurodytų upių ruožuose (į jį patenka Šventoji nuo žiočių iki Dagios žiočių ir nuo Kavarsko užtvankos iki tilto Anykščiuose A. Vienuolio g., išskyrus Kavarsko tvenkinį; Siesartis nuo žiočių iki Želvos–Balninkų tilto; Širvinta nuo žiočių iki Liukonių tilto) privaloma turėti žvejo mėgėjo kortelę lašišų ir šlakių žvejybai, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu ir kokios žuvys žvejojamos. Žvejo mėgėjo kortelė lašišoms ir šlakiams išduodama vienai dienai, šią kortelę privalu turėti su savimi žvejybos vietoje. Kortelėje nurodytame upės ruože galima pradėti žvejoti likus ne daugiau kaip valandai iki saulės patekėjimo ir reikia užbaigti praėjus ne daugiau kaip valandai po saulės laidos.

Žvejojantiems lašišas ir šlakius vertėtų nepamiršti, kad nuo rugsėjo 16 d. draudžiama žvejoti ties Neries, Šventosios, Jūros ir Minijos pagrindinių intakų žiotimis, kaip numatyta Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 5 priede. Šis draudimas galioja Šventosios intakų Siesarties upės žiotyse 500 m žemyn (iki salos) ir 100 m aukštyn; Širvintos upės žiotyse ir 100 m žemyn ir aukštyn; Žuvintės upės žiotyse ir 100 m žemyn.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas