Į Pašilės progimnaziją maistas mokiniams atvežamas termosiniuose konteineriuose.

Aktualijos, Naujausi

Viliamasi, kad augančios kainos mokinių maitinimo paslaugų neįtakos

Nijolė STUNDŽIENĖ

Nuo šių mokslo metų aštuoniose rajono bendrojo ugdymo mokyklose  maitinimo paslaugas teikia  viešojo pirkimo konkursą laimėjusi Kretingoje registruota UAB „CNC catering“. Brangstant maisto produktams,  belaukiant sąskaitų už išaugusias komunalines paslaugas, elektros, dujų kainas, kai kurie verslininkai teigia, jog  maitinti mokinius neapsimoka. Tačiau Ukmergėje vaikams maistas tiekiamas laiku ir be didesnių trikdžių.

„Gimtosios žemės“ kalbintas rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sakė, jog nuo rugsėjo 1-osios Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos ir Želvos gimnazijose, Dukstynos, Užupio pagrindinėse mokyklose,  Senamiesčio, „Šilo“ progimnazijose maistas mokiniams gaminamas vietoje. Į Pašilės progimnaziją jis termosiniuose konteineriuose atvežamas iš Užupio pagrindinės mokyklos.

Miesto vaikų lopšeliuose-darželiuose, ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Šilelis“, Taujėnų ir Želvos  gimnazijose, Siesikų, Deltuvos ir Vidiškių pagrindinėse mokyklose, Veprių mokykloje-daugiafunkciame centre vaikų maitinimas organizuojamas savarankiškai.

Iki birželio 30-osios pastaruosius trejus metus dalies ugdymo įstaigų mokinių maitinimu rūpinosi VšĮ „Bruneros“.  Pasibaigus sutarčiai su šia įmone, savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir teisės skyrius buvo paskelbęs centralizuotą šių paslaugų viešąjį pirkimą penkioms švietimo įstaigoms Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos, Želvos gimnazijoms bei Užupio pagrindinei mokyklai ir Pašilės progimnazijai. Dukstynos pagrindinė mokykla, „Šilo“ ir Senamiesčio progimnazijos viešąjį pirkimą vykdė pačios. Sutartis su naujuoju mokinių maitinimo paslaugas teikiančiu ūkio subjektu UAB „CNC catering“ pasirašyta trejiems metams ir galios iki 2025 m. birželio 30 d. (35 mėnesius).

„Maitinimo paslaugos pradėtos teikti laiku ir be didesnių trikdžių, situaciją komentavo V. Kalinas. Tiesa, susidurta su nedidelėmis problemomis. Pavyzdžiui, labai vėlyvas produktų pristatymo laikas. Tačiau džiugu, kad keliose mokyklose buvo padidintas darbuotojų skaičius: vienu virėju pasipildė „Šilo“ progimnazijos ir Užupio pagrindinės mokyklos valgyklų komandos.“

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo, didžiausias pasikeitimas Vidiškių pagrindinėje mokykloje, kuri šiuolaikiškai suremontuotoje, atnaujintoje valgykloje pradėjo vaikus maitinti savarankiškai. „Tiesa, dėl šių dienų situacijos dalis valgyklos įrangos šiek tiek vėlavo ir pirmomis savaitėmis mokiniams teko išdalinti maisto davinius. Ankstesniais metais šioje mokykloje maitinimo paslauga buvo perkama“, pasikeitimais džiaugėsi vedėjas.

Šalies žiniasklaida skelbia, kad iš mokyklų traukiasi maitinimą tiekiančios bendrovės. Maisto produktams pabrangus du kartus, belaukiant išaugusių sąskaitų už komunalines paslaugas ir elektrą, verslininkai teigia, jog  maitinti mokinius neapsimoka. Todėl V. Kalino teiravomės, kaip besikeičiančią ekonominę situaciją vertiną mūsų švietimo įstaigų naujasis maitinimo paslaugų teikėjas? Gal buvo peržiūrėti moksleivių maitinimo įkainiai, kiti kaštai?

Vedėjas patikino, kad dėl to rajone įtampos nejaučiama, nes Ukmergės savivaldybės taryba dar vasario viduryje nustatė naujus mokinių nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti skiriamų vienai dienai vienam mokiniui lėšų dydžius.  O vasarą, birželio 30 dienos sprendimu „Dėl mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymo paslaugas Ukmergės rajono savivaldybės ugdymo įstaigose dydžio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimu ne tik padidino maitinimo normas, bet ir suteikė galimybę gamybos išlaidų dalį skirti kainų padidėjimams kompensuoti.

Viliamasi, kad augančios kainos, ekonominis sunkmetis neįtakos maitinimo paslaugų kokybės ir maistas mokyklose nesuprastės.

Šiuo metu nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti vienai dienai vienam vaikui pagal amžiaus grupes skiriama (su PVM): pusryčiams priešmokyklinių ir 1-12 klasių mokiniui 1,15 Eur, pietums priešmokyklinių ir 1-4 klasių mokiniui 1,95 Eur, 5–12 klasių mokiniui 2,10 Eur.

Iš viso Ukmergės rajone nemokamai valgo 1 737 mokiniai. Į šį skaičių įeina 341 priešmokyklinukas ir 645 pirmų-antrų klasių mokiniai, kuriems nemokamas maitinimas skiriamas nevertinant šeimų pajamų.  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, nuo rugsėjo 20 d. nemokami pusryčiai paskirti dar 80 mokinių.

Dar prieš rugsėjo 1-ąją V. Kalinas minėjo, jog naujais mokslo metais bus vykdomi atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais pinigais mokyklų valgyklose įdiegimo darbai. Visų mokyklų valgyklos turės šiuolaikiškus kasos aparatus, suteikiančius mokiniams ir darbuotojams galimybę atsiskaityti bankinėmis kortelėmis arba elektroniniais mokinio pažymėjimais.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo teigimu, šiuo metu atsiskaityti bankinėmis kortelėmis  jau galima Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijose. Taip pat visose rajono mokyklose vyksta pasirengimas įvesti atsiskaitymą negrynaisiais pinigais, naudojant elektroninius mokinio pažymėjimus. Tikimasi, kad šia galimybe visi rajono mokiniai galės naudotis nuo kitų mokslo metų pradžios.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas