O. Bareikis su treneriu A. Mečkovskiu.

Naujausi, Sportas

Ukmergiškis Europos čempionate pelnė bronzą

Šią savaitę Osvaldas Bareikis iš Italijoje vykusio Europos aklųjų ir silpnaregių dziudo čempionato grįžo su bronzos medaliu, kuris Lietuvos paralimpiečiui – pirmas Senojo žemyno pirmenybių apdovanojimas karjeroje. Algio Mečkovskio auklėtinis, prieš metus Tokijuje nuskynęs paralimpinę bronzą, mano, jog pernykštė pergalė jam padėjo peržengti ribą, iki šiol skyrusią jį nuo pasaulio dziudo elito.

Iš Ukmergės kilęs 28-erių sportininkas, kaip rašoma Lietuvos paralimpinio komiteto pranešime, Sardinijos uostamiestyje Kaljaryje ant tatamio patiesė tris iš keturių savo varžovų, tai jam garantavo bronzos medalį svorio kategorijos iki 73 kilogramų varžybose.

Kovoje dėl bronzos O. Bareikis užtikrintai nugalėjo ispaną Sergio Ibanezą.

Bareikis ir jo treneris A. Mečkovskis džiaugiasi pirmuoju medaliu Europos pirmenybėse, tačiau yra įsitikinę, jog apdovanojimo spalva galėjo būti kita. Kelią į finalą užkirto prancūzas Nathanas Petitas, kuris galiausiai pasipuošė sidabro medaliu, lemiamoje kovoje nusileidęs kart-velui Giorgiui Kaldaniui.

Bareikis ant tatamio tarptautinėse varžybose žengė po metų pertraukos. Šiais metais sportininko ir jo trenerio planus jaukė sveikatos problemos – pavasarį teko praleisti du „Grand Prix“ serijos startus Turkijoje ir Kazachstane. Pastarąjį kartą lietuvis tarptautinėje arenoje buvo kovojęs Tokijo žaidynėse.

„Osvaldas jau parodė savo rezultatą ir lygį Tokijuje, dabar jis yra elite, viršūnėje. Jeigu jis nebūtų laimėjęs medalio Europos čempionate Italijoje, tai man šiandien būtų tikrai labai liūdna. Skrisdami lėktuvu skaičiavome, kad Osvaldas iki šiol net penkis kartus Europos čempionate liko penktas. Visą laiką penktas ir penktas… O dabar yra medalis. Dabar mes jau pakilome į viršų ir norime būti tame viršuje“, – savo auklėtinio progresą vertino A. Mečkovskis.

Lapkritį O. Bareikio laukia pasaulio čempionatas Azerbaidžane. Planetos pirmenybėse sportininkai turi pradėti rinkti taškus kovoje dėl kelialapių į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes.

Atrankos išvakarėse aklųjų ir silpnaregių dziudo imtynių sistemoje vyksta permainos – Tarptautinė aklųjų sporto federacija mažina klasių skaičių, jungia svorio kategorijas. Vyrų varžybose vietoje septynių svorio kategorijų lieka keturios. O. Bareikis džiaugiasi, kad jam kategorijos keisti nereikės.

2024 metų Paryžiaus vasaros paralimpinės žaidynės mūsų kraštiečiui būtų jau trečios karjeroje. A. Mečkovskio auklėtinis debiutinėse 2016-iaisiais žaidynėse Rio de Žaneire užėmė penktą vietą, o 2021 metų Tokijo žaidynėse pasipuošė bronzos medaliu.

Bareikis gimė Ukmergėje, bet kelią į didįjį sportą pradėjo Vilniuje, mokydamasis silpnaregių mokykloje. Čia sportiškas vaikinukas išbandė kelias sporto šakas, tačiau jam „prilipo“ dziudo imtynės. Sostinėje baigęs mokyklą, Osvaldas grįžo į Ukmergę ir lankė Antano Smetonos gimnaziją, po to įstojo į Technologijų ir verslo mokyklą. Nuo 2010 m. jis penkerius metus lankė Sporto centrą, jo treneris – Artūras Sakas. Jis mena, jog treniruodamasis Ukmergėje jo auklėtinis dalyvavo varžybose, vykusiose JAV, Pietų Korėjoje, Vokietijoje, Vengrijoje, kitose šalyse, ir jose iškovojo daug svarbių pergalių. Ypač ukmergiškis, kuriam tuomet buvo 18 metų, pasižymėjo Pasaulio taurės varžybose – tapo čempionu.

„G. ž.“ inform.

Lietuvos paralimpinio komiteto nuotrauka

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • skaitytoja :
    Didžiausi sveikinimai...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas