default

Įvairūs

Kiek kainuoja saulės energija namams?

Elektra pastarosiomis dienomis brangsta tarsi ant mielių, tad vis daugiau žmonių domisi saulės energija namams. Vienas dažniausiai kylančių klausimų – kiek tokia energija kainuoja. Galima papokštauti – saulės energija juk nemokama, tad reikės įsigyti tik reikalingą įrangą. O štai apie ją ir pakalbėsime šiek tiek plačiau, kad kiekvienas namų šeimininkas galėtų suvokti, kiek naudos atneša saulės moduliai ir kokio dydžio investicijų reikalauja.

Kaip veikia saulės elektrinės?

Žinant, kaip gaminama saulės energija namams, bus lengviau suprasti ir ko reikia jos įrengimui. Saulės elektrinėse naudojami puslaidininkiai: fotonai, kurių yra saulės spinduliuose, priverčia judėti elektronus, o jie sukuria elektros srovę. Tai tiesioginė elektros srovė (DC), kuri nėra tinkama namų tinklui, todėl reikalingas keitiklis – mes naudojame kintamąją srovę (AC).

Vadinamasis inverteris, pro kurį keliauja elektra, aprūpina visus mūsų namų buitinius prietaisus kintamąją elektros srove. O jei saulės energija namams viršija namų gyventojų poreikius, jos perteklius iškeliauja į išorinį tinklą.

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Tiksliai pasakyti saulės elektrinės kainą sudėtinga – ją reikia skaičiuoti pagal individualius parametrus. Tad jei dar tik svarstote apie tokios elektrinės įrengimą, atkreipkite dėmesį į tokius kriterijus kaip elektrinės galia, saulės moduliai, inverteris, montavimo vieta ir kt. – visa tai turi įtakos galutinei kainai.

Svarbu žinoti, kad saulės moduliai gali būti statomi ant žemės arba montuojami ant stogo. Rinkoje yra įvairių sprendimų, kuriuos galima lengvai pritaikyti individualiems poreikiams. Antra vertus, vertindami investiciją prisiminkite, kad saulės energija namams yra ilgalaikis projektas, tad nereikėtų vertinti trumpojo laikotarpio išlaidų ir sutaupymo.

Beje, norintys sutaupyti, gali pasinaudoti saulės elektrinių įrengimui teikiama parama. Daugiau informacijos apie galimybę gauti paramą ir sumažinti investicijų saulės elektrinės įrengimui poreikį rasite APVA svetainėje.

Ar saulės elektrinės įrengimas atsiperka?

Kiek tiksliai kainuos saulės energija namams, priklausys nuo viso sistemos našumo ir ilgalaikių rezultatų. Tai taip pat lemia ir saulės elektrinės įrengimo vieta, įtakos turi ir orai. Vis dėlto visi turintys saulės elektrines teigia, kad jų įrengimas atsiperka. Žinoma, ši vertė ne tik materiali – negalima pamiršti, kad saulės energija namams yra gamtai ir aplinkai draugiškas sprendimas.

Ekspertai skaičiuoja, kad kuo galingesnė elektrinė, tuo ilgesnis jos atsiperkamumo laikotarpis. Pavyzdžiui, 5 kW saulės elektrinė atsiperka per 7-8 metus, o 10 kW – per 8-9 metus. Atsipirkimas reiškia, kad patirtas investicijas padengs sutaupytos lėšos, o po atsipirkimo laikotarpio bus gaunama tik nauda.

Preliminariais skaičiavimais saulės elektrinės pagamintos kilovatvalandės kaina siekia apie keliolika centų, tad lyginant šiandieniniame elektros kainų kontekste, ji yra išties labai pigi. Antra vertus, elektros kainoms išaugus ženkliai trumpėja saulės elektrinių atsiperkamumo laikotarpis, tad dabar jas įsirengti yra naudingiau nei kada nors anksčiau.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas