Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Rajone 64 asmenys ukrainiečiams suteikė 110 būstų

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pranešė, kad šį mėnesį būstų ir kitų patalpų savininkams ar verslo atstovams, kurie apgyvendino žmones, bėgančius iš Rusijos siaubiamos Ukrainos, bus išmokėta apie 1,4 mln. eurų kompensacijų už liepą. Ukmergės rajono gyventojai, suteikę pastogę karo pabėgėliams, sulauks 17 294 eurų. Iš viso Lietuvoje jau bus sumokėta virš 4 mln. eurų kompensacijų.

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Valdonė Ginaitienė, rugpjūčio 1 dienos duomenimis, kompensacijas už būsto suteikimą ukrainiečiams Ukmergės rajone gavo 64 asmenys, suteikę 110 būstų. Juose apsigyveno 301 Ukrainos pilietis.

Šiuo metu Ukmergės mieste ir rajone gyvena 406 karo pabėgėliai iš Ukrainos. Iš jų – 196 moterys nuo 18 iki 85 metų, 51 vyras, kurių amžius nuo 18 iki 82 metų, ir 159 vaikai nuo 1 mėnesio iki 18 metų.

Valstybei priklausančiose patalpose gyvena 105 Ukrainos piliečiai, kiti – 301 – privačiuose būstuose.

Laikinų būstų poreikis nuo karo pabėgusiems Ukrainos gyventojams vis dar nemažėja, o artėjant rudeniui ir žiemai gali net išaugti. Todėl SADM bei šalies savivaldybės dėkoja žmonėms, kurie užjaučia ir suteikia gyvenamąją vietą ukrainiečiams, padeda jiems įsikurti. Kompensacija siekiama paskatinti būstų ar kitų tinkamų gyventi patalpų savininkus ir toliau teikti apgyvendinimą ukrainiečiams.

SADM išplatintame pranešime teigiama, jog remiantis duomenimis, kuriuos savivaldybės pateikė ministerijai, daugiausia kompensacijų gavėjų už liepos mėnesį yra Vilniaus miesto savivaldybėje – 1 322, Kauno miesto – 695, Klaipėdos miesto – 400, Vilniaus rajono – 245, Kauno r. – 205 ir Šiaulių miesto – 202 – savivaldybėse.

Mažiausia kompensacijų mokama Birštono (8 gavėjai), Pagėgių (6), Panevėžio r. (5), Neringos (4) ir Rietavo (2) savivaldybėse. Per minėtą laikotarpį nė vienas gyventojas nesikreipė dėl kompensacijos skyrimo į Kazlų Rūdos savivaldybę.

Pagal savivaldybių pateiktus duomenis apie faktinį lėšų poreikį pagal iki liepos 31 d. priimtus sprendimus dėl kompensacijos skyrimo kompensacijai išmokėti, rugpjūčio mėnesį reikės apie 1,4 mln. eurų. Daugiausia lėšų bus išmokėta didžiausiuose šalies miestuose: Vilniuje (daugiau kaip 300 tūkst. eurų), Kaune (daugiau kaip 160 tūkst. eurų), Klaipėdoje (daugiau kaip 100 tūkst. eurų). Nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio iš viso bus išmokėta virš 4 mln. eurų.

Ukmergės rajone lėšos, skirtos kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams, siekia 50 432 Eur.

Kompensacijos dydis už būsto suteikimą panaudos pagrindais ukrainiečiams priklauso nuo to, kiek žmonių apgyvendinta. Už vieną apgyvendintą ukrainietį mokama 150 eurų, už kiekvieną paskesnį, apgyvendintą tame pačiame būste – po 50 eurų per mėnesį. Išmokos dydis nepriklauso nuo to, kurioje Lietuvos vietoje yra būstas, kuriame apgyvendinti ukrainiečiai.

Pirmą mėnesį nuo karo pabėgusius ukrainiečius gyventojai ir verslas turėtų priimti neatlygintinai, o kompensacija būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkams mokama nuo antro mėnesio, bet ne daugiau kaip už 6 mėnesius ir neviršijant būsto panaudos sutarties galiojimo laikotarpio.

Kompensacijomis pasinaudoti gali ne tik gyventojai ir verslas, bet ir nevyriausybinis sektorius: religinės bendruomenės, viešosios įstaigos, asociacijos.

Kompensacijas gali gauti neatlygintinai laikinai priėmę apsigyventi ukrainiečius ne tik būstuose, viešbučių, poilsio, gydymo arba sodų paskirties patalpose, bet ir gyvenimui pritaikytose negyvenamosios paskirties patalpose.

Kompensacija gali pasinaudoti ne tik būsto savininkai, bet ir būstą panaudos pagrindais ar patikėjimo teise valdantys asmenys, nuomininkai, neatlygintinai priėmę ukrainiečius, jeigu gautas būsto savininko sutikimas.

Ukmergės rajono savivaldybėje yra sudaryta pagalbos ukrainiečiams darbo grupė. Jos nariai renkasi du kartus per savaitę ir sprendžia klausimus, kurie iškyla karo pabėgėliams.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas