Pirmasis darbo grupės posėdis.

Aktualijos, Naujausi

Posėdžiavo darbo grupė viešųjų erdvių desovietizacijos veiksmų planui parengti

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Rugpjūčio 10 dieną į pirmąjį savo posėdį rinkosi rajono savivaldybės mero Rolando Janicko potvarkiu sudaryta darbo grupė viešųjų erdvių desovietizacijos veiksmų planui parengti.

Iki šių metų spalio 31 dienos šiai darbo grupei yra pavesta parengti veiksmų planą dėl: skulptūros „Vėliavnešiai“ iškėlimo bei Kauno ir Deltuvos gatvių sankirtoje esančio skvero sutvarkymo; Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje (Pašilėje) esančios kario skulptūros iškėlimo; sovietinę santvarką propaguojančių gatvių pavadinimų keitimo.

Rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė darbo grupę informavo, kad suorganizuoti susitikimai su Ukmergės mieste esančių S. Nėries, L. Giros ir P. Cvirkos gatvių gyventojais. Žmonės buvo informuoti, jog pakeitus gatvės pavadinimą, jiems nereikės keisti dokumentų, kuriuose minimas buvęs gatvės pavadinimas, nes duomenys apie pakeistą gatvės pavadinimą Lietuvos Respublikos valstybės registruose ir informacinėse sistemose pakeičiami automatiškai. Po minėtų susirinkimų paaiškėjo, kad dauguma gyventojų nepritaria jų gatvės pavadinimo pakeitimui.

Darbo grupė nusprendė nebesvarstyti minėtų trijų gatvių pavadinimų keitimo klausimo, kadangi šių gatvių gyventojai tam pritaria ne vienbalsiai. Jei iškils poreikis, prie šio klausimo svarstymo bus sugrįžta po to, kai Lietuvos Respublikos Seime bus priimtas vadinamasis desovietizacijos įstatymas, kuriuo siekiama iš visų viešų vietų pašalinti autoritarinių ir totalitarinių režimų simbolius, informaciją, kuria režimai yra propaguojami. Pagal įstatymo projektą, pripažinus, kad viešuoju objektu propaguojami autoritariniai ar totalitariniai režimai, vaizduojant jų asmenis, simbolius, objektas būtų pašalinamas arba keičiamas. Ši tvarka būtų taikoma ir paminklams, ir skulptūroms, ir aikštėms, ir gatvių pavadinimams.

Svarstant kitus klausimus, tarp darbo grupės narių užvirė diskusijos. Nuspręsta sulaukti nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos parengto akto dėl Pašilėje esančios Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos vertingųjų savybių patikslinimo. O iki kito darbo grupės posėdžio išsiaiškinti:

 • abiejų skulptūrų apskaitos ir galimo iškėlimo/perdavimo procedūras;
 • poreikį ir galimybes Kauno ir Deltuvos gatvių sankirtoje stovinčią skulptūrą „Vėliavnešiai“, o Pašilėje stovinčią Sovietų Sąjungos kario skulptūrą perduoti klubo „Miško broliai“ kuriamam muziejui, abiejų skulptūrų demontavimo ir pervežimo išlaidas dengiant klubo lėšomis;
 • galimybes ant šių abiejų minėtų skulptūrų postamentų, kuomet skulptūros bus nukeltos, įrengti tam tikrus apželdinimo sprendinius;
 • skulptūrą „Vėliavnešiai“ padengusių geltonos ir mėlynos spalvos dažų nuvalymo (smėliavimo) galimybes ir kainą;
 • skulptūros „Vėliavnešiai“ demontavimo, perlydymo ir naujos skulptūros sukūrimo kaštus.

Taip pat nutarta pagalvoti ir apie galimus naujus skulptūros „Vėliavnešiai“ įprasminimo sprendinius ją paliekant dabartinėje vietoje ir niekur neiškeliant.

Kitą šios darbo grupės posėdį planuojama sušaukti rugsėjo 19 dieną.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Vietinis :
  Tai išlydikit vėliavnešius ir iš to metalo padarykit naują skulptūrą - pvz. merui Rolandui. Miško broliai nedurni, nori gauti brangaus metalo toną, po metų priduos ir gaus krūvą pinigų. Kodėl to negali padaryt savivaldybė?
 • traktaristas :
  par many kiemi ant trinkų yr nuo tepalą dėmė. Ar gali išvalyti su smeliavimu iš biudziata?
 • O.k. :
  Nu gal savi jau ateis, ane mere?
 • Aiškiaregis :
  Vienas durnius nudažė - wau menas, kitas nupaišė raidę- gaudo , ieško, baudžia. Dabar išmintingieji - atiduosim krūvą pinigų kainuojančią spalvoto metalo skulptūrą miško broliams, bet prieš tai už miesto pinigus nusmėliuosim, kad nuvalyti pirmo durniaus meną..... ir taip su viskuo
 • O.k. :
  Tai kas dave sutikima ir kas daze ( nuspalvino) ir apmoka smeliavima. Ir kam? Tegu Misko broliai dziaugesi UK veliava. Mes gi juos palaikom. Ne prieso gi spalvos. Biudzeto pinigus pataupikit.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas