Privataus futbolo klubo FKS Ukmergė vadovas ir įkūrėjas B. Terekas.

Naujausi, Sportas

Savivaldybei siūloma tapti kuriamo futbolo klubo dalininke

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Rajono savivaldybė sulaukė pasiūlymo tapti naujai steigiamo Ukmergės futbolo klubo dalininke. Tai pasiūlė liepos 11 dieną savivaldybėje apsilankę privataus futbolo klubo FKS Ukmergė vadovas ir įkūrėjas Benas Terekas bei pagrindinis komandos ir vaikų grupės treneris Paulius Baronas. Vyrai pristatė ir būsimo Ukmergės futbolo klubo strategiją 2023–2027 metams.

Pasak jų, tai būtų tvarus futbolo klubas – pilnos struktūros organizacija, apimanti vaikų ir jaunimo akademiją, profesionalias vyrų ir moterų, mėgėjiškas jaunimo ir veteranų komandas, tėvų ir entuziastų bendruomenę bei viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę.

Naujasis futbolo klubas Ukmergėje būtų steigiamas remiantis 2018 metais parengta studija apie Lietuvos futbolo klubų, kurių valdyme egzistuoja viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė, valdymo gerosios praktikos pavyzdžius. Jo dalininkais lygiomis dalimis (1/3) būtų privatus rėmėjas/ai, Ukmergės rajono savivaldybė ir Ukmergės futbolo bendruomenės atstovas/ai.

B. Tereko teigimu, toks klubas turėtų daug privalumų: finansinis stabilumas ir užtikrintumas iš privataus ir viešojo sektorių; aktyvus bendruomenės narių įsitraukimas į klubo veiklą; Lietuvos futbolo federacijos (LFF) skatinimas tokio modelio įvairiomis paramos iniciatyvomis; šis modelis išsiskiria skaidrumu, viešumu ir atsakomybe prieš bendruomenę.

„Futbolas – viena iš trijų prioritetinių sporto šakų Ukmergėje, į kurią galima įtraukti daug vaikų ir užsiauginti rimtus futbolininkus. Ukmergė turi ir vieną iš geriausių infrastruktūrų šiems tikslams pasiekti: dvi aikštes, stadioną, uždaras sales. Mūsų turimomis žiniomis, šiuo metu Ukmergėje sportuoja tik virš 200 vaikų, o apie 1 400 yra visiškai nesportuojantys. Ką jie veikia, galima nuspėti. Greičiausiai sėdi prie kompiuterių“, – kalbėjo B. Terekas.

Jo teigimu, šiuo metu dėl futbolą žaidžiančių ukmergiškių vaikų konkuruoja dvi organizacijos: FKS Ukmergė ir Ukmergės sporto centras.

Išsamų būsimo Ukmergės futbolo klubo strategijos pristatymą išklausę rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, šio skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Ragelytė-Kraucevičienė ir jaunimo reikalų koordinatorius Deividas Mickus įsitraukė į diskusiją.

Buvo prisimintas panašus, prieš kelerius metus baldų gamybos įmonės vadovo Petro Narbuto pateiktas pasiūlymas paversti Ukmergę futbolo miestu. Deja, šios iniciatyvos įgyvendinti nepavyko, kadangi tam pasipriešino rajono sporto bendruomenės atstovai.

Savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai nusprendė FKS Ukmergė atstovų pasiūlymą rimtai apsvarstyti, viską paskaičiuoti bei įsitraukti į galimų privačių rėmėjų paiešką. Vėliau bus tariamasi ir su rajono sporto bendruomene bei politikais.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Gyventojas :
  duosiu 2 proc. bet gi manau bus sukurta darbo grupė🤭, ir....diskusijos vietoj darbo. iniciatyva super, bet ne mūsų mieste
 • PER AMZIUS AMEN :
  Jei jau prasidejo diskusija, tai, zInok, TIKRAI, nebus. Ka moka klerkai gerai daryt, tai DISKUTUOT.
 • labai :
  Labai gera iniciatyva, butinai reikia remti ir padeti. Ukmerge nuo seno garsejo kaip futbolo miestas- ne krepsinio , dziudo ar kt. bet butent futbolo. Yra pasiekimai, yra tradicijos, vardai....Profesionali futbolo komanda Ukmergeje butu super.
 • Buvusių nebuna :
  Nieko nebus. V.Tutlys užprotestuos ir viskas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas