Ukmergės mero R. Janicko taurė įteikta lenktynininkams V. Pauliukoniui ir A. Gulbinui.

Naujausi, Sportas

Ukmergės mero taurė papildė ralio nugalėtojų kolekciją

Sekmadienio popietę Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, finišavo tradicinis trijų dienų ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai varžėsi dėl garbingiausio apdovanojimo – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos pereinamosios taurės. Ralį nuo pat pradžių rengia 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

Finišo ceremonijoje išdalyta gausybė apdovanojimų, jų kai kurie sportininkai išsivežė ne po vieną. Pagrindinis trofėjus įteiktas ralio nugalėtojams Vyčiui Pauliukoniui ir Audroniui Gulbinui.

V. Pauliukonis su A. Gulbinu, vairuojantys „Subaru Impreza STI“, tapo tituluočiausiais visų laikų ralio „Aplink Lietuvą“ laimėtojais. Jie Prezidento taurę iki šiol buvo laimėję penkis kartus – 2015, 2016, 2017, 2018 ir 2020 metais.

„Ralis buvo įdomus, o jo trasos pakankamai techniškos ir greitos, – dar prieš apdovanojimų ceremoniją sakė navigatorius A. Gulbinas. – Štai gana siauroje žvyro trasoje šalia Žagarės, Latvijos pasienyje, mūsų vidutinis greitis buvo 120 km/val. Labai smagu buvo lenktyniauti Rokiškyje, Getautės trasoje šalia Telšių, tačiau uoga ant visų trasų torto, žinoma, tenka europinio lygio Vilkyčių kroso trasai.“

Pasak A. Gulbino, varžovų šįsyk buvo ne tiek daug, tačiau visi jie buvo rimti. Bėda, kad jų gretos dėl sulūžusios technikos ėmė byrėti jau po pirmosios dienos vidurdienio.

Trys dienos atkaklios kovos ir tik mažiau nei dviejų minučių stygius. Būtent toks laiko deficitas nuo ralio nugalėtojų skyrė antruosius prizininkus – Tomą Kažemėkaitį su Sauliumi Šuopiu, vairavusius BMW 325.

SGC-1 klasės nugalėtojai Aurimas Margevičius ir Andris Tostych bendroje ralio įskaitoje džiaugėsi trečiąja prizine vieta. Tretieji prizininkai, vairavę „Mitsubishi Colt“, nuo nugalėtojų atsiliko 2 min. 39,1 sek.

Ralio „Aplink Lietuvą“ trasos driekėsi per daugiau nei 20 savivaldybių, dalyviai varžėsi dėl jų merų taurių. Tad neteko stebėtis, jog S. Daukanto aikštėje tiesiog lijo merų taurėmis.

Ralio dalyviai sekmadienio rytą išbandė netoli Ukmergės esančią „Versmės“ kroso trasą. Joje neaplenkiamas buvo Prezidento taurės laimėtojų V. Pauliukonio ir A. Gulbino ekipažas. Tad šių lenktynininkų kolekciją papildė ir Ukmergės mero Rolando Janicko taurė.

LAK iniciatyva į trijų dienų varžytuves buvo pakviesti ir žmonės su negalia. Jie šiame ralyje dalyvauja nuo pat 1996 m., kai lenktynės buvo atgaivintos po 65 metų tylos. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė šiltai pasveikino šios įskaitos nugalėtojus bei prizininkus ir savo taure apdovanojo laimėtojus Mečislovą Trinkūną ir Liną Četkauską, kurie į pergalingą finišą atvairavo „VW Golf“.

Margaspalvėje ralio kolonoje deramą vietą užėmė ir automobilių sporto veteranai bei istorinių automobilių vairuotojai. Jie visos 1 130 km distancijos nevažiavo, o tenkinosi gerokai mažesniais atstumais.

„G. ž.“ inform.

 Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas