Į grupinio gyvenimo namų atidarymą atvyko gausus būrys svečių.

Aktualijos, Naujausi

Gražiuose namuose apsigyveno 10 laimingų žmonių

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Birželio 17-ąją Ukmergėje vyko nepaprasta šventė. Krekšlių gyvenamųjų namų kvartalo pakraštyje, Vingio gatvėje, iškilmingai atidaryti Jasiuliškių socialinės globos namų grupinio gyvenimo namai. Moderniame ir negalios žmonėms pritaikytame pastate įsikūrė dešimt gyventojų, čia pakaitomis dirba penki socialiniai darbuotojai. Naujuosius namus pašventinęs Ukmergės dekanato dekanas kunigas Raimondas Kazaitis linkėjo, kad visi čia apsigyvenę ir dirbantys žmonės būtų palaiminti.

Į neeilines iškilmes atvyko gausus būrys svečių. Čia lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, viceministrė Vilma Augienė, ministrės patarėja tarpinstituciniam bendradarbiavimui Jurgita Varžgalytė-Tiažkijienė bei ministerijos Socialinių globos įstaigų skyriaus vedėjas Darius Pauliukonis. Ministerijos atstovus palydėjo rajono meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė. Taip pat grupinių gyvenimo namų atidaryme dalyvavo šiuos namus projektavusių, stačiusių, įrengusių bendrovių vadovai – UAB „Remonto ir statybos projektas“ direktorė Birutė Kudžmienė, UAB „Baltukmės statyba“ direktorius Alvydas Pelakauskas, UAB „Statybos montavimo darbai“ direktorius Valdas Petronis. Naujakurius sveikino ir jų kaimynai – vietos bendruomenės atstovai.

Simbolinę juostelę kartu su socialinės apsaugos ir darbo ministre M. Navickiene perkirpo rajono meras R. Janickas (dešinėje) ir įstaigos direktorius V. Petrauskas.

Šventė prasidėjo visiems susirinkusiesiems sugiedojus Tautišką giesmę ir prie pastato pakėlus trispalvę. Perkirpus simbolinę juostelę ir svečiams bei šeimininkams sugužėjus į dažais dar kvepiančias patalpas, sveikinimo žodį tarusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė džiugiai pažymėjo, jog tokių namų atidarymas aiškiai liudija, kaip keičiasi visuomenė ir pasaulis. Pasak viešnios, labai dažnai nusprendus statyti tokius namus susiduriama su artimiausios aplinkos priešiškumu. Todėl ministrė nuoširdžiai dėkojo Ukmergės bendruomenės nariams, kurie į savo tarpą priėmė šiek tiek kitokius, neįgalius žmones.

„Kai pasistengiame dėl kito, tai mus augina, didina mūsų širdį. Dėkoju Jasiuliškių socialinės globos namų direktoriui Viliui Petrauskui už tikėjimą eiti šiuo keliu. Tai nėra lengva, bet sutikti sunkumai tik užgrūdina. Tikiu, kad šiuose namuose apsigyvenę žmonės su šalia esančiųjų pagalba taps dar savarankiškesni…“ – kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Viešnia naujųjų namų gyventojams dovanų atvežė trispalvę – kad ji plevėsuotų ir pro šalį einantiems bei važiuojantiems skelbtų, jog šie namai turi juos mylinčius šeimininkus.

Apžiūrėjusi naujakurių patalpas, pabendravusi su gyventojais, ministrė užsuko ir į šalia namų pastatytą šiltnamį.

Meras R. Janickas grupinio gyvenimo namų atidarymą prilygino stebuklui, kuris įvyko geros valios dėka: „Džiaugiuosi bendruomene, kuri įsiklausė, sutiko, kad šalia įsikurs grupinio gyvenimo namai, ir drauge visi eis bendrystės keliu“.

Jasiuliškių socialinės globos namų direktorius V. Petrauskas, prisiminęs ne vienerius metus trukusį šio projekto įgyvendinimą, neslėpė, kad iki šiol nešioja nuoskaudą, jog kitoje Ukmergės miesto gatvėje, čia numačius sklypą statyboms, sulaukta didžiulio priešiškumo.

„Manau ir tikiu, kad Vingio gatvėje įsikūrę mūsų globos namų gyventojai gražiai bendraus ir sugyvens su visais kaimynais. Kviečiu ukmergiškius apsilankyti pas mus – visi bus šiltai priimti…“ – kalbėjo vadovas.

V. Petrauskas už tai, kad Ukmergėje iškilo šiuolaikiški grupinio gyvenimo namai, dėkojo rajono vadovams, Savivaldybės tarybai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakingiems darbuotojams, rangovams. Direktorius pažymėjo, jog iš Jasiuliškių čia dirbti perkelti vieni geriausių socialinių darbuotojų, tad naujakuriams gyventi bus ne tik patogu, jauku, saugu – visų bendromis pastangomis pavyks sukurti tikrų namų atmosferą.

Po sveikinimo kalbų gyventojai daina padėkojo už jiems suteiktus namus ir pakvietė svečius susipažinti, kaip jie įsikūrė.

AUTORĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

 • oje oje :
  pasienaukite ubu Dukstynos kapinėse, netikrina niekas? Juk ten irgi dalis laimingų buvusių ...gėda ziuret, žolės virš metro. Bet kai akis turi, o kai neturi net gėdos, galima ir nematyti
 • Nu jo :
  O po to siuos namus supirks... Savi. Ir vel statis, pirks, kaip su soc.bustu.
 • Aha :
  10 gyventoju - 5 aukles. Tikro savarankisko gyvenimo namai. Jei jie pajegtu gyventi savarankiskai - tai ir gyventu. Kazkokia utopija vietoje vieno pensionato prikurti daug mazu mini pensionatu. Kas trukdo Jasiuliskyje paruosti tuos zmones su psichine negalia savarankiskam gyvenimui??? Juk vienoje vietoje paprasciau suziureti ir kontroliuoti nei ikurti 10 Jasiuliskiu po 10 gyventoju kuriems teks 5 aukles. Zmogus galintis gyventi savarankiskai - gyvena savarankiskai. Zmogus negalintis gyventi savarankiskai visvien tures gyventi su kitu prieziura.
 • Kaimu kaimas :
  Dreskodas pas balciuniene baigesi ....

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas