Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergę pasieks naujos perspėjimo sirenos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, įgyvendindamas Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Aplinkosauga, energetika, klimato kaita“ 2014–2021 m. lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“, pasirašė sutartį dėl 197 stacionarių akustinių perspėjimo sirenų įsigijimo. Taip pat planuojama įsigyti ir šių sirenų valdymo įrangą.

Sirenos bus įrengtos Baltarusijos AE galimo poveikio 100 km zonoje, į kurią patenka Anykščių, Ignalinos, Jonavos, Kaišiadorių, Molėtų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės Utenos, Varėnos, Vilniaus, Visagino, Zarasų rajonų savivaldybės, Vilniaus miestas ir Elektrėnai. Numatyta, kad įgyvendinus šį projektą šiose septyniolikoje Lietuvos savivaldybių numatoma užtikrinti daugiau nei 800 tūkst. gyventojų perspėjimą sirenomis apie galimas grėsmes.

Rajono savivaldybės administracijos vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Valdas Rabazauskas „Gimtajai žemei“ sakė, jog planuota, kad Ukmergės rajonui bus skirtos 5 sirenos. Jos turėtų pakeisti Šventupėje, Želvoje bei Ukmergėje esančias senąsias. Naujosios sirenos bus integruotos į esamą perspėjimo sistemą ir valdomos kompiuterinės programos pagalba.

Šiuo metu iš viso Ukmergės mieste ir rajono vietovėse įrengta 16 perspėjimo sirenų, dar viena yra rezerve.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas