Bendrų tikslų vienijami ukmergiškiai į pirmąjį susitikimą Kraštotyros muziejuje buvo susirinkę Ukmergės miesto šventės metu.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergiškiai vienijasi bendram tikslui – dėl krašto, kuriame gera gyventi

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyrius vedėjo pavaduotoja

 

Kasmet tik didėjanti nostalgija gimtajam miestui ir kraštui bei didžiulis noras matyti klestinčią bei išpuoselėtą Ukmergę, kurioje gera gyventi – tai vizija, kurios vedami į Kraštiečių bendruomenę buriasi ukmergiškiai. Po platų pasaulį ar įvairias šalies vietas išsibarstę Ukmergėje gimę, užaugę ir tam tikrą savo gyvenimo atkarpą čia praleidę žmonės tvirtina, kad jų širdis amžiams padalinta į dvi dalis: viena pusė lieka gimtajame krašte, o kita – ten, kur šiuo metu yra įsikūrę.

Artėjančios garbingos Ukmergės miesto sukakties – 690-ojo gimtadienio – proga rajono savivaldybė parodė iniciatyvą ir pakvietė visus jungtis į savo kraštui neabejingųjų bendruomenę. Tam, kad vieni su kitais palaikytų ryšį, didžiuotųsi savo ukmergietiška kilme, bendradarbiautų kurdami Ukmergės ateitį ir nenumaldomai artėjantį miesto jubiliejų džiugiai visi pasitiktų drauge.

Į raginimą neatidėlioti reikšmingų darbų rytojui, o jau šiandien prisiminti savo šaknis ir burtis į Kraštiečių bendruomenę, atsiliepė per 50 žmonių. Tiek jų užpildė specialią rajono savivaldybės interneto tinklalapyje www.ukmerge.lt skelbiamą anketą.

Vasario 24 dienos vakarą planuotas pirmasis kraštiečių susitikimas per nuotolį, deja, buvo atidėtas dėl tądien Rusijos pradėtų karo veiksmų Ukrainoje. Virtualiai, prie kompiuterių ekranų į bendruomenę norintys burtis ukmergiškiai „susitiko“ balandžio 13-ąją. Apie 30-iai susirinkusiųjų nuotolis nesutrukdė gražiai, šiltai ir nuoširdžiai pabendrauti. Tąkart visi vieningai nusprendė, jog atmetus asmeninius įsitikinimus ar beprasmį politikavimą, atėjo metas burtis į Kraštiečių bendruomenę.

„Mūsų kraštas turi perspektyvą, nes ji susideda iš kiekvieno mūsų gyvenimo patirčių, vertybių ir ryžto. Dirbdami drauge, turėsime galimybę bendroje diskusijoje išgryninti idėjas, viltis bei lūkesčius ir pateikti siūlymus, ką būtų galima padaryti, kad gyvenimas Ukmergėje taptų dar geresnis“, – kalbėjo susirinkusieji.

Ukmergės miesto šventės metu, gegužės 28 dieną, šių bendrų tikslų vienijami ukmergiškiai buvo susirinkę į pirmąjį susitikimą Ukmergės kraštotyros muziejuje – susipažino gyvai, ne per kompiuterio ekraną, pabendravo, aptarė bendruomenės veiklos kryptis, idėjas ir pasiūlymus, išsirinko bendruomenės pagrindinius vedlius.

Susirinkusieji vienbalsiai buriamos Kraštiečių bendruomenės vairą patikėjo Vaidutei Sakolnikienei – aktyviai ukmergiškei muziejininkei, o į iniciatyvinę grupę įtraukti visi, tąkart į susitikimą atėjusieji: Dalė Steponavičienė, Sigitas Čirba, Svetlana Sinkevičienė, Antanas Linkevičius, Liucija Dzigienė, Juta Rakauskaitė, Dainius Puišys, Rima Boškevičienė, Asta Leonavičienė, Ingrida Krikštaponienė, Greta Krikštaponytė, Janina Žvikevičienė.

„Pasaulio anykštėnų bendrija – puikus įregistruotos ir tikros, visus kraštiečius vienijančios organizacijos pavyzdys. Jau du dešimtmečius gyvuojančioje Pasaulio anykštėnų bendrijoje vyksta natūrali tiek jos vedlių, tiek jos narių kaita, tačiau visi jie kartu dirba savo kraštui. Vieni dalinasi patarimais ir idėjomis, kiti – ir konkrečiais veiksmais bei darbais atiduoda savo duoklę gimtajam kraštui. Buvome susitikę su vienu iš Pasaulio anykštėnų bendrijos įkūrėjų – Tautvydu Kontrimavičiumi, kuris geranoriškai papasakojo apie šios bendrijos veiklą, pristatė ir pasiūlė visus galimus tokios bendruomenės įteisinimo bei „įveiklinimo“ klausimus.

Savivaldybės administracija visokeriopai stengsis padėti šiai naujai organizacijai sėkmingai startuoti, burti bei didinti Kraštiečių bendruomenės narių skaičių. Labai tikiuosi, kad kitąmet, jubiliejinėje Miesto šventėje, mūsų bus šimtą kartų daugiau nei dabar“, – sakė rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Steponavičienė.

Pastarojo susitikimo metu sulaukta ir konkrečių pasiūlymų. Vilniuje gyvenantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros profesorius D. Puišys patikino, kad pats asmeniškai ne vieną savo pažįstamą kraštietį informavo apie buriamą Kraštiečių bendruomenę: „Vieni per kitus galime daugelį ukmergiškių surasti. O kur dar mokyk-los, mokytojai! Jie tikrai turi savo buvusių auklėtinių konktaktus, žino, kur jie dabar ir ką veikia. Labai norėtųsi geranoriškai paaktyvinti į šią bendruomenę įsilieti mūsų jaunimą. Jie turėtų būti visa ko branduolys. Nors galbūt geografiškai jie šiuo metu yra ir kitur, tačiau su Ukmerge yra susiję per savo tėvelius ar senelius“, – kalbėjo D. Puišys.

Kitas D. Puišio pasiūlymas – kad visi turėtų optimizmo ir sentimentų Ukmergės jubiliejui suorganizuoti grandiozinį renginį arba renginių ciklą „Ukmergiškiai ir jų draugai – miestui“.

„Tam jau dabar reikėtų panaudoti visus resursus ir surinkti informaciją, kokie visose meno srityse dirbantys žmonės yra susiję su Ukmergės miestu ir rajonu. Ne tik muzikantai, atlikėjai, aktoriai, bet ir dailininkai, literatai ir kt. Tai didžiulis darbas, tačiau iš jo būtų milžiniška nauda“, – teigė jis.

D. Puišys dar pasiūlė ir surasti gerą kompozitorių bei paprašyti jo Ukmergės jubiliejui sukurti rimtą, miestą ir kraštą reprezentuojantį kūrinį didžiosioms scenoms, kuris galėtų būti atliekamas pajungiant ir vietinius – Meno mokyklos ar Kultūros cent-ro kolektyvus, jaunimo chorus ar grupes ir kt.

„Kalbu ne apie kokią dainelę, kurių jau yra sukurta gal 6 ar 7, bet apie solidų kūrinį – nebūtinai operą ar oratoriją, o tokį, kuris turėtų ryšį su Ukmergės istorija, kuriame būtų užkoduoti pagrindiniai miesto istorijos faktai ir kt. Manau, kad tam nereikėtų kviestis ir ypatingų bei žinomų šalies atlikėjų – žvaigždžių, o tik kraštiečius profesionalus, kurie čia gimė, mokėsi, gyveno. Aš tuo degu ir manau, jei suskubtume ir išgrynintume, tai tikrai nėra per vėlu tai padaryti“, – kalbėjo D. Puišys.

„Viskas prasideda nuo minties, svajonės, idėjos. Iš didelio idėjų rato lengviau išgryninti mintis. Gal tie, kurie, negalėjo atvykti į susitikimą, turės dar kažką pasiūlyti. Juk jei bus garvežys, atsiras ir vagonų. Norisi tikėti, kad kiekvienas išeivis iš Ukmergės, kur jis dabar bebūtų, didžiuosis, jog priklauso savo gimtojo krašto bendruomenei ir yra jos ambasadorius savo dabartinėje gyvenamoje vietoje“, – vienas per kitą vardijo susirinkusieji.

Turite puikių ir įgyvendinamų pasiūlymų artėjančiam Ukmergės miesto 690-ies metų jubiliejui? Rašykite, siūlykite el. p. viesiejirysiai@ukmerge.lt , norite prisidėti prie Kraštiečių bendruomenės kūrimo ir įveiklinimo reikalų, susisiekite su V. Sakolnikiene tel. 8 671 35 291 arba el. p. vaidutesss@gmail.com.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas