Kultūra

Vlado Šlaito literatūrinės premijos konkursas

Ukmergės rajono savivaldybė skelbia kraštiečio išeivijos poeto Vlado Šlaito literatūrinės premijos konkursą.

Prieškario metais šviesių šio krašto žmonių rūpesčiu buvo įsteigta Ukmergės miesto premija, kuri kelerius metus iš eilės buvo skiriama už romantiškiausią metų literatūrinį kūrinį. Pirmuoju Ukmergės literatūros fondo premijos laureatu 1937 m. tapo profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas už romaną „Krizė“. 1938 m. ši premija buvo paskirta rašytojui Kaziui Borutai už knygą „Mediniai stebuklai“.

Ukmergės rajono taryba 1999 m. gegužės 26 d. sprendimu Nr. 27 įsteigė kasmetinę literatūrinę premiją, pavadintą iškilaus mūsų krašto poeto Vlado Šlaito vardu, kuris, likimo nublokštas į Angliją, ne viename savo eilėraštyje skaidriu nostalgišku liūdesiu nuspalvino Ukmergę, jos gatves, Žemaitkiemio miestelį, Šventosios upę.

Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintus nuostatus konkursas Vlado Šlaito premijai gauti skelbiamas Lietuvoje bei užsienyje, ir premija skiriama už literatūrinius kūrinius, labiausiai išreiškiančius meilę gimtajam kraštui, tėviškei.

Kūrinius literatūrinės Vlado Šlaito premijos konkursui prašome siųsti iki 2022 m. rugsėjo 1 d. į Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešąją biblioteką (Vytauto g. 30, Ukmergė, LT-20107) kartu su užpildyta paraiška, kurią galima rasti Viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.ukmergesvb.lt/Kraštotyra, arba gauti bibliotekoje.

Tel. pasiteirauti: 8 614 55 699, 8 614 94 781.

Rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas