Kriminalai

Smurto prieš vaiką atvejį aiškinasi policija

Birželio 7-ąją rajono Policijos komisariatas sulaukė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus pranešimo dėl galimo smurto prieš vaiką šeimoje, gyvenančioje Ukmergės rajone.

„Gimtosios žemės“ kalbinta Vilniaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė informavo, jog apie minėtąjį smurto atvejį vaiko teisių gynėjams pranešė Globos centras. „Nedelsiant reagavome į šį įvykį – bendravome su vaiku, įvertinome jo situaciją. Šiuo metu vaikas yra saugioje aplinkoje, palaikome su juo ryšį. Visa informacija dėl galimo smurto buvo perduota policijos pareigūnams, kurie toliau aiškinsis įvykio aplinkybes“, – teigė vedėja. Ir pridūrė, jog saugodami vaiko ir globėjų privatumą daugiau aplinkybių negali viešinti.

L. Baranauskienė priminė suaugusiesiems, kad svarbiausia – vaiką priimti tokį, koks jis yra. Tai nereiškia, kad galima jam leisti viską, tačiau svarbu, kad jis žinotų, jog turi mylinčius ir rūpestingus tėvus ar globėjus, kurie įsigilins į jo problemas be pykčio ar smurto.

„Yra daug įvairių būdų konfliktams spręsti, galima kreiptis pagalbos į specialistus, mediatorius, psichologus, tačiau smurtas – ne išeitis. Jeigu įtariate, kad vaikas patyrė bet kokios rūšies smurtą ar galimai buvo pažeistos kitos jo teisės, nelikite abejingi ir praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba informuokite Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinio skyriaus specialistus“, – patarė vedėja.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas