Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs, Naujausi

Namo statybos eiga ir procesas 2022 m. kainomis

Nuo 2021 metų naujai statomi namai turi atitikti A++ klasę. A klasės namai pasižymi aukštu energetiniu naudingumu, todėl šildymo sąnaudos tampa mažesnės. Vis dėlto, prieš pradedant namo statybas visada svarbu įvertinti ir tinkamą namo padėtį: idealu, jei įvažiavimas į sklypą yra iš Šiaurės ar Pietų, nes tuomet pagrindinės namo patalpos (virtuvė, terasa ir svetainė bus pietinėje pusėje, o miegamasis – vakarinėje arba rytinėje).

Planuojant namo statybas tenka išsiaiškinti daugybę įvairių niuansų, tačiau šiemet namo statybos kaina tapo itin aktualiu klausimu. Todėl PortalPRO specialistai pateikia, kokie yra esminiai statybos etapai ir nustatyti vidutiniai statybos paslaugų įkainiai.

Namo statyba: nuo ko pradėti?

Jei pasirinktas sklypas jums jau teisiškai priklauso, namo statyba prasidės nuo projekto parengimo. Pirmiausia reikėtų įvertinti namo padėtį sklype, kuriame bus statomas namas, ir apsispręsti dėl namo tipo.

Gali būti pasirenkama karkasinio ar skydinio namo statyba, namas iš blokelių, mūrinio namo statyba, ir t.t. Be projekto negalimos jokio namo statybos, nes būtent projekte bus numatoma, koks bus galutinis rezultatas.

Parengus projektą taip pat rekomenduojama samdyti sąmatininką, kuris įvertins namo statybos kaštus. Jei reikės, sąmatininkas galės duoti patarimų, kuriais pasinaudoję galėsite sumažinti namo statybos išlaidas. Kai siekiama, kad namo statybos eiga būtų kuo sklandesnė, ir kiekviename etape būtų galima išvengti broko, naudinga samdyti projekto vadovą, kuris kuruos statybų procesą. Galiausiai jums reikės gauti statybos leidimus, ir jau tuomet bus galima pereiti prie namo statybos.

Kiek kainuoja namo statyba?

Namo statybos kaina visada priklauso nuo kliento lūkesčių. Pavyzdžiui, karkasinio namo statyba – tai vienas galimų sprendimų, kuomet siekiama, kad statybų trukmė būtų kuo trumpesnė, o namo kaina būtų priimtina.

Šiandien karkasinio namo statybą gali pasiūlyti gana nemažai skirtingų bendrovių, kurių kainos gali smarkiai varijuoti, tačiau vidutinė kvadratinio metro kaina (su daline apdaila) 2022 m. yra maždaug 1000 eurų. Jei nuspręsite namą statyti nuo pamatų, kainą paskaičiuosite įvertinę įvairių statybos etapų įkainius:

  • projektavimo darbų kaina svyruoja nuo 1000 iki 4000 eurų
  • žemės darbų kaina siekia 2000-5000 eurų
  • pamatų įrengimo kaina – 4000-12000 eurų
  • mūro darbų kaina – 5000-12000 eurų
  • stogo dengimo kaina – 7000-13000 eurų

Nors statyba pačiam įprastai kainuoja pigiau, tačiau nereikėtų pamiršti, kad tam tikrus darbus (tokius kaip projektų parengimas, žemės darbai, ir t.t.) gali atlikti tik specialistas.

Priestato statyba prie namo

Namo priestatas gali apsaugoti statinį nuo vėjo ir lietaus, be to, toks statinys taip pat gali sumažinti šildymo išlaidas. Vis dėlto, savavališkas priestato statymas jums gali užtraukti baudą, todėl prieš imantis numatytų darbų svarbu išsiaiškinti, ar jums reikalingas leidimas (jį gauti reikia tada, jei statinys patenka į tam tikras teritorijas ir tuomet, jei statinys priskiriamas ypatingųjų ar neypatingųjų statinių kategorijoms). Gavę leidimą galėsite pereiti prie kitų statybų etapų.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas