Asociatyvi nuotrauka.

Jaunimas, Naujausi

Prasidėjo brandos egzaminų sesija

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Šią savaitę Lietuvos mokyklose prasidėjo brandos egzaminų sesija. Birželio 1-ąją daugiau nei 17,5 tūkst. šalies abiturientų, tarp kurių 193 ukmergiškiai, laikė valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Dar 9,2 tūkst. kandidatų, tarp jų ir 124 mūsų rajono, pasirinko mokyklinį šio dalyko egzaminą. Birželio 3-ąją vyko biologijos valstybinis brandos egzaminas. Jį laikė 6 296 kandidatai, Ukmergėje – 79.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra vienintelis privalomas brandos atestatui įgyti. Kaip „Gimtajai žemei“ pasakojo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Augustinas, mūsų rajone laikyti šį valstybinį egzaminą buvo užsiregistravę 195 kandidatai, iš kurių du į egzaminą neatvyko. Mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą buvo užsiregistravę laikyti 124 kandidatai.

Pasak A. Augustino, pirmasis egzaminas valstybiniu lygiu vyko egzaminų centruose, esančiuose „Šilo“ progimnazijoje ir Užupio pagrindinėje mokykloje. Mokyklinis egzaminas buvo laikomas Antano Smetonos, Jono Basanavičiaus ir Siesikų gimnazijose. Želvos ir Taujėnų gimnazistai egzaminą laikė Ukmergėje.

Šiemet egzaminai vyksta sumažintose grupelėse – po 9 kandidatus (anksčiau buvo po 14 asmenų), todėl prireikė daugiau patalpų bei egzaminų vykdytojų. Jie papildomai budi ir koridoriuose, esant reikalui palydi laikančius egzaminą į tualetą.

Vyresniojo specialisto teigimu, rajone egzaminų metu nepasitaikė jokių incidentų, nesulaukta ir nusiskundimų. Anot A. Augustino, buvo tokių, kurie per išsiblaškymą pamiršo atsinešti rašymo priemonę. Tačiau egzaminų centrai iš anksto tam buvo pasiruošę ir pagelbėjo užuomaršoms.

Per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą kandidatai galėjo naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo. Iš viso per egzaminą kompiuteriu galima naudotis 20 minučių arba du kartus po 10 minučių.

Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą. Daugiausia kandidatai gali rinktis laikyti 7 brandos egzaminus. Į egzaminų centrus turi teisę ateiti tik tie, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

A. Augustinas sakė, kad neatvykusieji į lietuvių kalbos literatūros egzaminą dėl svarbių priežasčių jį galės perlaikyti liepos 12 dieną pakartotinės sesijos metu. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra vienintelis, kurį abiturientai galės perlaikyti.

Šio pirmojo brandos egzamino rezultatai bus paskelbti ne vėliau kaip iki liepos 12 d.

Penktadienį laikyti valstybinį biologijos egzaminą, kuris vyko Užupio pagrindinėje mokykloje, rajone buvo užsiregistravę 79 kandidatai. Iš viso Lietuvoje šį egzaminą rinkosi laikyti 6 296 kandidatai.

Birželio 6-ąją vyks anglų kalbos egzaminas.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas