Skaitytoja piktinosi netinkamai prižiūrima teritorija prie vadinamosios kirchės liekanų.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Ar būtina uoliai šienauti visas teritorijas?..

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Skambinusi moteris sakė, jog Deltuvos seniūnija apleido buvusios Evangelikų-reformatų bažnyčios griuvėsių teritoriją. Pasak gyventojos, žolė Deltuvoje jau du kartus buvo pjaunama, o lankytinoje vietoje – nė karto.

„Kiek žinau, šios bažnyčios liekanos – kultūros paveldo objektas, kurio aplinka turi rūpintis vietos seniūnija. Tačiau seniūnas piktybiškai to nedaro. Visai neseniai tik pernykščius lapus sugrėbė. Jokios pagarbos istorinėms vertybėms, žolė – iki kelių, o juk ten lankosi žmonės, net vestuvininkai sustoja…“ – seniūnui priekaištavo laikraščio skaitytoja.

Deltuvos seniūnijos seniūnas Gintaras Radzevičius neneigė, kad seniūnija prižiūri plotą, kuriame yra Evangelikų-reformatų bažnyčios liekanos: „Priežiūros darbus vykdome vadovaudamiesi Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėmis, patvirtintomis rajono Savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu Nr. 7-3 (Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2017 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. 7-79 redakcija). Minima vieta pagal jau minėtų taisyklių VII skyrių yra traktuojama kaip gyvenviečių ir bendro naudojimo teritorijų priežiūra. Pagal VII skyriaus 73.2 punktą tokiose teritorijose žolės aukštis gali būti ne aukštesnis kaip 50 cm (šiuo metu yra apie 30 cm). Seniūnija, valdydama viešųjų erdvių ir skverų priežiūros išteklius, šiuo atveju seniūnijos komunalinio ūkio darbuotojus ir darbuotojus, dirbančius pagal užimtumo programą bei visuomenei naudingų darbų programą, vadovaudamasi minėtomis taisyklėmis, sudaro prižiūrimų plotų priežiūros grafiką (kapinių, parkų, skverų, viešųjų erdvių, pėsčiųjų takų ir bendro naudojimo teritorijų). Pagal jį artimiausiu metu bendro naudojimo teritorija, esanti aplink Evangelikų-reformatų bažnyčios griuvėsius, bus šienaujama. Apie nukritusių medžių lapų pašalinimą iš minėtų teritorijų taisyklėse neužsimenama, tačiau seniūnija rudenį lapus sugrėbia ir išveža.“

Pasak G. Radzevičiaus, neseniai miestelyje visą savaitę viešėjo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai – grafikai, kurie kūrė dailės darbus (paroda šiuo metu veikia kultūros namų vitražinėje salėje) ir pasidžiaugė, kad Deltuvos miestelis švarus, gražus. Taip pat jie atkreipė dėmesį, kad prie minėtos bažnyčios liekanų palikta natūralumo salelė, kuri įkvepia kūrybai…

„Taigi, ir kyla klausimas pamąstymui, ar verta viską taip uoliai šienauti, gal reikėtų vis tik palikti natūralios gamtos plotelį?“ – retoriškai klausė seniūnas. Pasak jo, jau ir Vilniuje ne visos teritorijos šienaujamos, o užsienio šalyse augmenija paliekama, kad sugertų dulkes, neutralizuotų kitus teršalus.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas