Atlikėjos Dž. Butkutės koncerto klausėsi minia žiūrovų.

„Istorinė atmintis - dabarties ir ateities pamatas“, Aktualijos, Kultūra, Naujausi

Ukmergei skirtoje simfonijoje – daug ryškių akordų

Arvydas PĖŠINA

 

Mūsų miesto 689-ajam gimtadieniui skirta šventė „Simfonija Ukmergei“ truko visą savaitę. Jos metu klausėmės įvairių koncertinių programų, kurias atliko gausus būrys ne tik rajono, bet ir šalies, užsienio dainininkų, muzikantų, lankėme parodas, stebėjome vaikų ir suaugusiųjų sportines kovas. Šurmuliavo ta proga surengta tradicinė mugė, mažuosius kvietė gausybė atrakcionų ir kitų smagių pramogų…

Šventė prasidėjo pirmadienį Kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Cantilena“ koncertu ir „Aukso paukštės“ nominacijos įteikimu.

Antradienį Kultūros centre atidarytos dvi parodos. Viena jų – jau tradicinė, rengiama Miesto šventės proga. Šiųmetėje Ukmergės krašto dailininkų darbų parodoje „Potėpis“ karaliauja tapyba, taip pat eksponuojami darbai iš metalo, keramikos. 37 autoriai parodai pateikė apie 70 darbų, kurie pateks į katalogą. Kūrinius parodai atrinko menotyrininkė Dalia Karatajienė.

Atidaryta Ukmergės krašto dailininkų darbų paroda „Potėpis“.

Fojė atidaryta Jono Meko vizualiųjų menų centro pristatyta Jono Meko filmo kadrų nuotraukų paroda. Norintieji galėjo pažiūrėti Jono ir Adolfo Mekų 1972 metais sukurtą filmą „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“. O jaunimas, jaukiai įsitaisęs po skambančiu ąžuolu, klausėsi muzikinių improvizacijų ir Egidijaus Darulio dambrelio dūzgesio.

Trečiadienį Vlado Šlaito viešosios bibliotekos kiemelyje savo eiles skaitė rajono literatai, o po miestą važinėjo gausios dviratininkų ir bėgikų gretos. Vyko Ukmergės fabrikų krosų taurės etapas – rogainingo varžybos.

Lietingą ketvirtadienio vakarą Kultūros centre aštuoni kolektyvai dainavo romansus.

Penktadienį nuo ryto Sporto centro stadione karaliavo mažieji. Septynių vaikų lopšelių-darželių ugdytiniai varžėsi įvairiose rungtyse. Jie atliko dziudo pratimus, mokėsi plaukti, žaisti stalo tenisą, futbolą, krepšinį, susipažino su šachmatų figūromis… Bet linksmiausia mažiesiems buvo ant batuto! Vėliau ikimokyklinukai važinėjo dviračiais, paspirtukais, susipažino su saugaus elgesio taisyklėmis kelyje, bendravo su Ukmergės rajono policijos pareigūnais ir vaikų draugu Amsiumi. Visi rungtynių dalyviai gavo atminimo medalius. Lietučio neišsigandusios 12 šeimų puikiai praleido laiką dalyvaudamos šeimų rungtyse.

Sporto centro stadione septynių vaikų lopšelių-darželių ugdytiniai varžėsi įvairiose rungtyse.

Vakarop būriai ukmergiškių ir miesto svečių rinkosi į Kadrėnuose įkurtą monsinjoro Alfonso Svarinsko Didžiosios kovos apygardos partizanų parką. Čia jie turėjo unikalią galimybę išgirsti pirmą kartą miške skambančią M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“. Įsimintiną kūrinį M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo iniciatyva atliko Vilhelmo Čepinskio vadovaujamas Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“, kuriam dirigavo Modestas Pitrėnas. Į renginį susirinkusius ukmergiškius ir svečius pasveikinęs rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas sakė, kad dar prieš metus į savivaldybę kreipėsi M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo atstovai ir pasiūlė idėją – rasti galimybių, kad garsaus lietuvių kompozitoriaus kūrinys nuskambėtų kur nors miške.

Koncertas, kuris rėmėjų dėka buvo nemokamas, prasidėjo orkestro atliekamu Lietuvos himnu, po to skambėjo iš anksto nenumatytas kūrinys – V. Čepinskio diriguojama „Oi neverk, matušėle“ bei dėl lietaus sutrumpintas M. K. Čiurlionio „Styginių kvartetas“.

M. K. Čiurlionio simfonija „Miške“ pirmą kartą nuskambėjo miške – pušų apsuptyje esančiame Didžiosios kovos apygardos partizanų parke.

Pagrindinė miesto šventės „Simfonija Ukmergei“ diena – šeštadienis – prasidėjo Meno mokyklos Muzikos skyriaus erdvėse surengta „Rytmečio kava su garsu ir spalva“. Tuo metu Kęstučio aikštėje startavo galiūnų varžybos, kuriose rungėsi 10 sportininkų iš visos Lietuvos. Sporto centro stadione vyko paplūdimio tinklinio 2×2 rungtynės, kuriose dėl prizo kovėsi 16 komandų. Čia pat, salėje, organizuoti ir K1 bei MMA „Vilkmergės“ taurės kovinio sporto šakų turnyrai.

Vienuolyno gatvėje skambėjo mažųjų koncertai – vaikų pop grupė „Garsiukai“ surengė II populiariosios muzikos festivalį. Jame koncertavo svečiai iš Utenos, Kauno, Vilniaus, Jonavos miestų bei Ukmergės „Garsiukai“. Piliakalnio papėdėje LPS „Bočiai“ Ukmergės klubas „Viltis“ su svečiais iš Jonavos, Kėdainių, Pasvalio ir Utenos surengė koncertą „Dainuoju Ukmergei“.

Prie Kultūros centro, tęsiant nuo 2017 metų gyvuojančią tradiciją, rajono vadovai ir VšĮ „Ukmergės šeimos centras“ pasveikino naujuosius Ukmergės piliečius, mažylius, gimusius per metus nuo vienos šventės iki kitos. Per tą laiką iš viso pasaulį išvydo 155 ukmergiškiai. Šventėje dalyvavusiems naujiesiems Ukmergės krašto bendruomenės nariams įteikti „Ukmergiškio liudijimai“, marškinėliai su užrašu „Aš – naujasis Ukmergės pilietis“ ir pliušinis žaislas.

Rajono vadovai ir VšĮ „Ukmergės šeimos centras“ pasveikino naujuosius Ukmergės piliečius.

Šventės metu apdovanoti perspektyviausi ir geriausi Sporto centro sportininkai, geriausi klubų sportininkai, rajono pirmenybėse prizines vietas iškovojusios krepšininkų komandos.

Prie Kultūros centro įrengtoje didžiojoje scenoje vykusio šventės atidarymo metu pasveikinta naujoji rajono Garbės pilietė, rajono Vartotojų kooperatyvo direktorė Angelė Andrikonienė. Taip pat čia skambėjo ir rajono mero Rolando Janicko, Seimo nario Juozo Varžgalio, Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotojos Vaidos Saugūnienės, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Grigo, užsienio svečių, atvykusių iš miestų partnerių – Livani (Latvija), Tarnowo Podgórne (Lenkija), Podolės Kameneco ir Korosteno (Ukraina), Bad Langensalzos (Vokietija), Kiskunmajsa (Vengrija) – sveikinimai Ukmergei ir jos žmonėms. Skambant sveikinimams, aikštėje pasklido spalvoti dūmai. Tai buvo tarsi dar vienas susirinkusiųjų pasveikinimas su Miesto švente.

Scenoje dainavo Susanna Pushkarenko iš Ukrainos, muzikinius sveikinimus dovanojo Ukmergės meno mokyklos styginių orkestras (vadovė Virginija Mažeikienė, koncertmeisterė Rasa Ermolavičienė) bei dar du šios mokyklos kolektyvai – jaunučių choras ,,Rūta“ (vadovė Adelė Mikalkėnienė, koncertmeisteris Arnas Mikalkėnas) ir pučiamųjų orkestras (vadovas Ričardas Kamarauskas).

Šventės dalyviai klausėsi ir Meno mokyklos Muzikos skyriaus pučiamųjų orkestro pasveikinimo.

Moksleivius scenoje pakeitė profesionalai – vyko perkusinės muzikos koncertas „Afrikos dienos“. Pirmieji scenoje pasirodė tarptautinio perkusinės muzikos festivalio „Percussion Ukmergė“ dalyviai – perkusijos studija „Afrikos būgnai“, „,Afrikos šokiai“, trio „Africa Unite“ ir perkusininkas Gediminas Mačiulskis. Visi jie ukmergiškiams dovanojo muzikinę kelionę po mitais apipintą Afrikos žemyną.

Vėliau minia žiūrovų klausėsi Džordanos Butkutės ir grupės koncerto, puikų pasirodymą surengė daugeliui gerai žinoma ukmergiškių roko grupė „Requiem“ ir neseniai muzikinį kelią pradėjusi ukmergiškių muzikantų grupė „Orai“.

AUTORIAUS ir rajono savivaldybės nuotraukos

Didžiojoje scenoje – perkusinės muzikos koncertas „Afrikos dienos“.

Pasirodymą surengė daugeliui gerai žinoma ukmergiškių  roko grupė „Requiem“.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Suopis :
    Grazu ziuret gal kas galit atsakyt kur dingo virusas? Kodel nebereikia jokiu apribojimu?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas