Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Naudoti automobiliai gudrus sprendimas ar nepamatuota rizika?

Žinoma, nuomonių yra įvairių. Vieni vairuotojai mano, kad tik naujas automobilis gali būti patikimas, o kitiems patinka naudotų automobilių teikiami privalumai. Ne paslaptis ir tai, kad automobilio pirkimas reikalauja nemažai lėšų, todėl tai taip pat turi įtakos sprendimui: „Škoda“ naudoti automobiliai kainuos pigiau, nei naujas „Mercedes“. Vis dėlto net ir naudotas automobilis gali nuvažiuoti daugybę kilometrų be didesnių gedimų.

Kur pirkti naudotą automobilį?

Jei svarstote apie naudoti automobilio pirkimą, svarbu pasirinkti patikimą pardavėją. Šia veikla užsiimančių įmonių lengvai galite rasti internetu, tereikia įvesti aktualią paieškos frazę, pavyzdžiui, „Škoda naudoti“ arba „Audi naudoti automobiliai“.

Patikimi pardavėjai ne tik siūlo garantiją parduodamoms transporto priemonėms, bet ir atlieka jų techninę patikrą. Tai reiškia, kad pirkdami automobilį iš tokio pardavėjo mažiau rizikuosite. Žinoma, jei mašiną parduoda pats vairuotojas, jis nebūtinai nori jus apgauti, tačiau paprasčiausiai gali nutikti taip, kad jis pats nežinos apie netrukus įvyksiantį rimtą gedimą. Kam be reikalo rizikuoti?

Kokį naudotą automobilį pasirinkti?

Renkantis automobilį, reikėtų įvertinti savo poreikius. Gyvenantiems užmiestyje puikiai tiks visureigis, kuris pasižymi didesniu pravažumu. Lietuvoje populiarūs „Volkswagen“ ir „Toyota“ naudoti visureigiai, o kaip šeimos automobiliai dažnai pasirenkami ir „Škoda“ naudoti vienatūriai. Pastarieji yra kiek mažesni, bet pasižymi puikiu pravažumu.

Jei mėgstate važiuoti greitai ir jums reikalingas manevringas automobilis, reikėtų pagalvoti apie kupė ar sedaną. Tai universalus pasirinkimas, tačiau nepamirškite, kad sportiniuose automobiliuose gale sėdėti keleiviams dažnai ne itin patogu. Iš sportiškesnio tipo automobilių populiarūs „Audi“, „Mercedes“ naudoti automobiliai.

Miestiečiams puikiai tiks mažesnės transporto priemonės, kurios pasižymi puikia ekonomija. Be to, jos neužima daug vietos, tad mieste su tokiu automobiliu bus lengviau prisiparkuoti. Naudotų automobilių rinkoje populiarūs mažesni „Toyota“, „Volkswagen“ modeliai. Beje, juos dažnai renkasi ir pradedantys vairuotojai, nes tokios mašinos yra manevringos, su jomis lengviau apsisukti ir manevruoti stovėjimo aikštelėse – tai svarbu neturint daug patirties.

Kokio amžiaus naudotą automobilį pasirinkti?

Yra galvojančių, kad kuo automobilis naujesnis, tuo jis patikimesnis. Vis dėlto tai nėra visiška tiesa, nebent kalbėsime apie visiškai naujus automobilius. Vis dėlto labai daug lemia tai, kaip automobilis buvo prižiūrimas ir eksploatuojamas. Žinoma, įtakos turi ir gamintojo sprendimai, pavyzdžiui, „Škoda“ naudoti automobiliai puikiai išsaugo savo pradinę išvaizdą, tačiau ne visos naudotos transporto priemonės gali tuo pasigirti.

Taigi, svarbiausia yra pirkti techniškai tvarkingą ir gerai prižiūrėtą transporto priemonę, o ne vaikytis tik geresnių jos pagaminimo metų. Svarbu ir kiek kilometrų automobilis yra nuvažiavęs – būtent rida gamintojai apibrėžia rekomendacijas keisti kai kurias susidėvinčias dalis. O štai tokių rekomendacijų nepaisymas gali brangiai kainuoti, tačiau visi pirkėjai nori, kad būtini dalių keitimo darbai, perkant automobilį, jau būtų atlikti. Tokiu atveju verta pagalvoti apie vadinamojo polizinginio automobilio pirkimą.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas