Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Ruošiatės į gamtą? Sužinokite, ką būtina turėti savo rankinėje

Pranašaujami šilti ir saulėti orai skatina išvykoms į gamtą. Keliaujant į miškus ar parkus svarbu nepamiršti, jog šiuo laikotarpiu bundanti gamta gali pamėtėti iššūkių mūsų sveikatai. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė atskleidžia, kokios priemonės turėtų atsirasti kiekvieno aktyviai laisvalaikį gamtoje leidžiančio žmogaus rankinėje.

 

Apsauga nuo erkių

Skiepai nuo erkinio encefalito ypatingai svarbūs, tačiau ne ką mažiau verta pasirengti ir galimam erkės įsisiurbimui. Farmacininkė E. Ramaškienė teigia, kad nesvarbu – pasiskiepijęs žmogus ar ne – ją pašalinti iš mūsų organizmo reikia kuo greičiau, todėl šalia savęs gamtoje rekomenduojama turėti pincetą ir dezinfektantą.

„Įsisiurbus erkei, pirmiausiai paimkite pincetą ir jį dezinfekuokite. Tuomet pincetu suimkite gyvio kūnelį ir tiesiu judesiu traukite ją į save. Kai ištrauksite erkę, nuplaukite pažeistą odos vietą vandeniu ir po to dezinfekuokite“, – pataria vaistininkė.

Sezoninė alergija

Alergija žiedadulkėms išties gali trukdyti maloniai praleisti laiką gamtoje. Vaistininkė pasakoja, kad tokiu metu geriausiais jūsų kompanionais gali tapti specialūs purškalai į nosį bei lašiukai į akis.

„Gamtoje siaučiančios žiedadulkės prilimpa ne tik prie mūsų rūbų ar plaukų. Jomis taip pat apsineša ir mūsų akių bei nosies gleivinės. Tuo tarpu purškalai į nosį ir lašiukai į akis gleivines padengia plėvele, neleidžiančia žiedadulkėms prie jos prilipti. O pats svarbiausias dalykas, kuriuo vertėtų pasirūpinti bent 3–5 dienas prieš vykstant į gamtą – tai vaistai nuo alergijos“, – teigia E. Ramaškienė.

Odos apsauga nuo saulės

Pavasarį suintensyvėja ne tik gamta, bet ir saulė. Todėl svarbu nepamiršti, kad net jeigu saulę užstoja debesys, o jūs planuojate tik trumpą pasivaikščiojimą – SPF apsauga vis tiek yra būtina.

„Yra du mitai apie odos apsaugą nuo saulės. Vienas iš jų – įsitikinimas, kad debesys saugo žmogaus odą nuo kenksmingųjų UV spindulių. Antras – kad apsaugą nuo saulės užtenka pasitepti tik vieną kartą dienoje. Todėl ja pasirūpinti reikėtų tiek apniukusią dieną, tiek reguliariai tepti kas 2-3 valandas“, – pataria E. Ramaškienė.

Traumos gamtoje

Vaistininkė pasakoja, kad kartais pavasario pradžioje mažiau judėjusių žmonių organizmas gali būti pasilpęs, dėl to padidėja ir traumų tikimybė.

„Susižeidus gamtoje svarbu reaguoti greitai, todėl vaistai nuo skausmo, elastinis bintas, pleist-rai, dezinfektantas ir tepaliukas paviršinėms žaizdoms gydyti tikrai nepamaišys jūsų rankinėje. O jeigu ruošiatės ilgesniam žygiui, nepamirškite baltymais ir skaidulomis praturtintų batonėlių – taip pasirūpinsite visomis reikiamomis medžiagomis bei išvengsite skrandžio urzgimo“, – priduria farmacininkė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas