Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Bausti už dienos metu keliamą triukšmą nėra pagrindo

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Į redakciją paskambinęs ukmergiškis skundėsi, kad sekmadienį sodo bendrijoje ramybę drumsčia burzgiančios žoliapjovės. Vyras buvo skaitęs laikraštyje, jog Ukmergės rajono tarybos sprendimu Nr. 7-133 patvirtintos Triukšmo prevencijos Ukmergės rajono viešosiose vietose taisyklės tai daryti gyvenamuosiuose kvartaluose darbo dienomis nuo 21 val. iki 8 val.; šeštadieniais ryte iki 10 val. ir nuo 18 val.; sekmadieniais ir švenčių dienomis draudžia. Tačiau kai kreipėsi į policiją, pareigūnas paaiškino, jog bausti už dienos metu keliamą triukšmą nėra pagrindo – tai nenumatyta LR administracinių nusižengimų kodekse (ANK).

„Tada paaiškinau apie minėtąsias Triukšmo prevencijos Ukmergės rajono viešosiose vietose taisykles. Man buvo atsakyta, kad ANK turi didesnę galią ir yra viršesnis už savivaldybės dokumentą, tad policija vadovaujasi tik ANK. Galiojančio ANK 488 straipsnio (Viešosios rimties trikdymas) norma nustato administracinę atsakomybę dėl keliamo triukšmo gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose tik nuo 22 iki 7 valandos“, – sakė skaitytojas ir prašė pakomentuoti situaciją.

Ukmergiškio klausimą persiuntėme rajono savivaldybės administracijai. Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus paaiškino, jog sodo bendrija nėra gyvenamųjų namų kvartalas. Triukšmo prevencijos Ukmergės rajono viešosiose vietose taisyklės minėtu laiku naudoti triukšmingas transporto priemones ir mechanizmus draudžia tik gyvenamųjų namų kvartaluose.

„Pažeidus Triukšmo prevencijos Ukmergės rajono viešosiose vietose taisykles, atsakomybė taikoma ne už Viešosios tvarkos trikdymą (ANK 488 str.), o už LR triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą (ANK 48 str.)“, – pridūrė Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas