Viduryje – A. Mickūnaitė.

Sportas

Tapo Lietuvos čempione

Virginija SAVICKIENĖ

Gegužės 20-21 dienomis Vilniuje, konferencijų centre „Karolina“ vyko Lietuvos jaunučių ir jaunių „Žaibo“ bei greitųjų šachmatų čempionatai U 08–18 amžiaus grupėse.

Čempionate dalyvavo šeši Ukmergės sporto centro auklėtiniai. Artūras Mecelis žaidė vyriausiųjų grupėje iki 18 metų, Agnė Mickūnaitė ir Mėta Mikulinaitė – iki 14 metų grupėje, Mingailė Latanauskaitė, Edvinas Latanauskas ir Evita Silevičiūtė – mažiausiųjų grupėje iki 8 metų.

Pirmąją dieną ,,Žaibo“ čempionate kiekvienam žaidėjui partijai buvo skirta tik 3 min. +2 sekundės, tad reikėjo pademonstruoti greitą reakciją ir meistriškumą. Aštuonmečių grupėje geriausiai sužaidusi M. Latanauskaitė tarp mergaičių užėmė 4 vietą. Iki 14 metų žaidėjų grupėje nenugalima buvo A. Mickūnaitė – ji laimėjo 6 partijas iš devynių ir tapo Lietuvos ,,Žaibo“ šachmatų čempione.

Kitą dieną vaikai vėl rinkosi prie šachmatų lentų ir kovojo jau greitųjų šachmatų čempionate, kur laiko apgalvoti ėjimus buvo skirta šiek tiek daugiau – 10 min. +5 s. Mažiausiųjų grupėje puikiai žaidė E. Latanauskas – jis tarp 43 dalyvių užėmė 15 vietą. A. Mickūnaitė savo grupėje iškovojo trečiąją vietą.

Agnei šie metai yra vėl sėkmingi, visuose trijuose šachmatų čempionatuose (standartinių, greitųjų bei ,,Žaibo“ ) iškovoti medaliai – du aukso ir vienas bronzos.