Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kas gali atlikti kadastrinius matavimus?

Kadastro duomenyse, dar vadinamame kadastru, yra oficiali, teisinė dokumentacija, susijusi su atskirų žemės sklypų kiekiu, matmenimis, vieta, verte, valdymu ir nuosavybės teise. GIS technologija yra esminis įrankis kuriant dabartinius ir lengvai pasiekiamus žemėlapius, panaudojant duomenų bazių informaciją ir automatizuojant įmonės darbo procesus valdant kadastro.

Kas yra kadastrinis? Kadastriniai matavimai ir kadastrinė dokumentacija naudojami tiek privačios nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto, tiek valstybinės žemės ribų linijoms sekti ir parodyti. Kadastro GIS duomenyse pateikiama informacija apie nuosavybės linijų teisinį aiškinimą. Ši informacija naudojama kuriant kadastro žemėlapius, kuriuose gali būti linijos, sklypų numeriai, žemės nuosavybės, mokesčių ir vertės įvertinimai, plotai, matmenys ir topografinis žemėlapis. Kam naudojami kadastro žemėlapiai? Duomenys apie kadastrinius sklypus, apibrėžiamus kaip ištisinis žemės plotas, identifikuojamas pagal unikalų vienarūšių nuosavybės teisių rinkinį, yra saugomi lengvai prieinamoje saugykloje, kurioje klientai ir darbuotojai gali greitai naršyti, atlikti užklausas ir atnaujinti. Kadastro sistemos dažniausiai naudojamos tokioms reikmėms kaip mokesčių paskirstymas; žemės nuosavybės nustatymas; žemės rinkos verčių palaikymas; žemės ūkio subsidijų išmokų apskaičiavimas; hipotekos paraiškos; miškų ir augmenijos tvarkymas; savivaldybės turto valdymas; Komunalinės paslaugos; zonų apibūdinimas pagal vertę ir naudojimo paskirtį; grafinis informacijos apie vandens išteklius, geologiją, gyventojus, pramonę ir žemės ūkį registravimas; ir kuriant šalių nacionalines erdvinių duomenų infrastruktūras.

Kaip atliekami kadastriniai matavimai? Kadastrinius matavimus ir kartografavimą atlieka kadastrinis matininkas, kuris, fiziškai nustatydamas nekilnojamojo turto ribas, privalo laikytis tiek teisinių, tiek erdvinių matavimų principų. Kadastro matininkai kryžmiškai nurodo aktus, gretimų objektų žemėlapius, apskričių ir komunalinių paslaugų žemėlapius, matavimų įrašus ir kitus teisinius dokumentus, nustatančius nuosavybės ribas. Kadastro duomenys yra vienas iš pagrindinių geografinių informacinių sistemų (GIS) naudojamų elementų. Miestų planavimas, komunalinių paslaugų augmenijos valdymas ir naftos žvalgymo bei gręžimo žemėlapių sudarymas apima milžiniškus kadastro duomenų kiekius. Internetinėje svetainėje pagreitinta analizės platforma geoerdvinėms galimybėms suteikia didžiausią prioritetą, padedant geoerdviniams analitikams akimirksniu ir interaktyviai ištirti ir vizualizuoti iki milijonų daugiakampių ir milijardų susietų taškų.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas