Aktualijos

Medžius ir krūmus galima sodinti arčiau ESO požemių elektros linijų

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) iniciavo Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklių pakeitimus, skirtus leisti savivaldybėms sodinti medžius ir krūmus arčiau po žeme esančių kabelinių linijų.

Kaip pažymima pranešime, ESO visada siekia subalansuoti elektros tiekimo patikimumo kokybę, kitaip tariant infrastruktūros apsaugą bei galimybę saugiai sodinti augmeniją – ši gyvina gatves, sukuria apsaugą pėstiesiems ir tampa savotiškais miesto plaučiais. Todėl po žeme esantys elektros kabeliai negali tapti priežastimi drausti sodinti medžius ar krūmus.

Su šiuo taisyklių pokyčiu želdiniai „prisileidžiami“ arčiau jau dabar įrengtų kabelių ar jų konstrukcijų. Iki pakeitimo nebuvo galimas joks želdinių sodinimas arčiau nei 2 metrai, o dabar atstumas ženkliai sumažintas, tiesa – siekiant apsaugoti tinklus ir aplinkinius, reikalinga išlaikyti nurodytus gylius arba naudoti apsaugines priemones.

Nuo šiol sodinant medžius, apželdinimo projekto derinimo metu suderinus su skirstomųjų tinklų operatoriumi, atstumas nuo įrengtų kabelių ar jų konstrukcijų gali būti 0,7 m. Šis atstumas gali būti 0,7 m, tačiau šiuo atveju iki 10 kV įtampos kabeliai turi būti įrengti ne mažesniame kaip 0,7 m gylyje, o 35 kV įtampos – ne mažesniame kaip 1 m gylyje ir apsaugoti šaknų prasiskverbimą sustabdančiomis priemonėmis: geotekstile arba plastikiniu vamzdžiu.

Suderinus su skirstomųjų tink-lų operatoriumi, krūmai gali būti sodinami nesilaikant atstumų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas