Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko 47 proc. ukmergiškių

Likus vos mėnesiui iki antrojo elektros rinkos liberalizacijos etapo pabaigos, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis, antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo metu nepriklausomą tiekėją jau pasirinko apie 50 proc., arba apie 365 tūkst. vartotojų.

Pasirenkant nepriklausomą elektros tiekėją šalyje pirmauja Kelmės rajonas, čia nepriklausomo elektros tiekimo sutartį jau pasirašė 54,6 proc. namų ūkių, Klaipėdos ir Šiaulių rajonuose – po 54,1 procento. Didesniu aktyvumu sudarant sutartis su nepriklausomais elektros energijos tiekėjais pasižymi Žemaitija, centrinė ir Pietų Lietuva.

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo ESO ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas, Ukmergės rajone sutartis jau yra sudarę 47 proc. gyventojų.

Mažiausiai tarp pasirinkusių nepriklausomą elektros tiekėją buvo Mažeikių (42 proc.), Birštono (43,1 proc.) ir Molėtų (43,5 proc.) rajonuose.

Laiku nesudariusių sutarties su nepriklausomu tiekėju ir patekusių į garantinį tiekimą gyventojų laukia didesnės sąskaitos.

„Galima sakyti, kad Lietuvos gyventojai gyvena nerūpestingomis nuotaikomis, nes nemaža dalis namų ūkių vis dar yra nesudarę nepriklausomo elektros tiekimo sutarties. Suprantama, kad lėtesniu tempu gyvenantys regionai šiek tiek atsilieka, tačiau toli gražu neblizga ir didieji rajonai bei miestai. Įprotis sprendimus priimti paskutinę minutę yra gajus dažname iš mūsų, tačiau masinis atidėliojimas reiškia ir itin didelį krūvį nepriklausomiems tiekėjams bei galimus nesklandumus termino pabaigoje. Todėl raginame žmones būti atsakingus ir paskubėti sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartis“, – pažymėjo ESO ryšių su visuomene projektų vadovas.

Iki šių metų birželio 18 d. nepriklausomo elektros tiekėjo sutartį pasirašyti turi visi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja elektros nuo 1 000 iki 5 000 kilovatvalandžių, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15–70 eurų. Skaičiuojama, kad ligi šiol sutarčių nesudarė dar kone 375 tūkst. namų ūkių, kuriems tai privaloma padaryti.

„Liko vos mėnuo sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartis, o tie, kurie pamirš, vėluos arba vengs tai padaryti, turi susitaikyti su mintimi, kad jų išlaidos elektrai didės“, – perspėja ESO atstovas.

Jis primena, kad nepasirinkus nepriklausomo tiekėjo elektros tiekimas nenutrūks, bet garantinis elektros tiekimas kainuos net 25 proc. brangiau nei tuometinė biržos kaina. Remiantis Lietuvos elektros energetikos įstatymu, tokiais atvejais elektros kaina padidėja dėl prie vidutinės elektros kainos „Nord Pool“ biržoje pridedamo koeficiento, kurio numatyta reikšmė yra 1,25.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas