Kultūra

Kviečia susipažinti su Jono Meko kūryba

Ukmergėje, Miesto šventės „Simfonija Ukmergei“ metu, meno mėgėjai bus kviečiami susipažinti su iškilaus lietuvio, Niujorke gyvenusio, avangardo kino krikštatėvio Jono Meko kūryba. Žiūrovams bus pristatyta sustabdytų filmų kadrų paroda ir filmas „Prisiminimai iš kelionės po Lietuvą“.

 

PRISIMINIMAI IŠ KELIONĖS Į LIETUVĄ

„Reminiscences of a Journey to Lithuania“ (1972), JAV, Lietuva, 1 val. 22 min.

Šis filmas – tarsi klasikinės liaudies pasakos epilogas. Du broliai iš už jūrų marių grįžta namo. Tačiau kitaip nei folklore čia grįžtama ne nuleidus galvas ar viską praradus. Ne, tai – džiaugsmingai melancholiškas pasivaikščiojimas prisiminimuose, susitikimas su seniai matytais mylimais žmonėmis ir laimingų brolių, Adolfo ir Jono Mekų, šėlionės gimtuosiuose Semeniškiuose. Filme vaizduojama idiliška Lietuva – kūrėjams nerūpi politinės ar socialinės batalijos, jie smalsiai žvelgia į savo gimtinę, kurios nematė daugiau nei dvidešimt penkerius metus. „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ – 16 mm juostoje užfiksuota trijų dalių kelionė, nuotykiai tarp Niujorko, Semeniškių ir Vienos.

PARODA – JONAS MEKAS. AKIMIRKOS IŠ FILMŲ

Charizmatiškąjį filmininką J. Meką žinome ir atpažįstame iš jo filmų ir literatūros. Ne taip seniai ėmė gyvuoti naujas J. Meko kūrinių pažinimo būdas – „film stills“. Tai sustingę ar veikiau sustabdyti filmų kadrai, kuriuos galime interpretuoti ir kaip konkretaus filmo sustabdytą akimirką, ir kaip fotografiją, ir kaip dar vieną langą į J. Meko pasaulį, jo kūrybos visatą.

Legenda pasakoja, jog pirmajam tokiu būdu pristatyti J. Meką kilo ne kam kitam, o Arūnui Kulikauskui. Pamatęs jo „film stills“ bandymus, J. Mekas palaimino Arūną ir šią jo sukurtą metodiką.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas