Renginyje organizuota maisto produktų degustacija.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergėje – išankstinių sandorių kontaktų skatinimo renginys

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Gegužės 3-ąją Kultūros centro salėje vyko Ukmergės rajono savivaldybės ir Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupės „Innofood Hub“ organizuota sandorių-kontaktų mugė „Viešojo maitinimo gerinimas tobulinant biologiškai vertingų vietos maisto produktų tiekimą“.

Renginio metu EIP veiklos grupės „Innofood Hub“ mokslininkai pasidalino savo įžvalgomis, kodėl svarbu skatinti vietos ūkininkų pagamintos produkcijos realizavimą vietos rinkose ir tuo pačiu užtikrinti biologiškai vertingų produktų tiekimą darželiams, mokykloms ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kurių veiklą subsidijuoja savivaldybės.

Renginio dalyviams buvo pristatytos biologiškai vertingų maisto produktų vertingosios savybės ir organizuota pluoštinių kanapių, šaltalankių ir erškėtrožių maisto produktų degustacija.

Rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, pasveikinęs susirinkusiuosius į mugę, akcentavo savivaldybės administracijos patirtį vienai pirmųjų šalyje organizuojant mažamečių maitinimą vaikų lopšeliuose-darželiuose ekologiška, vietos ūkiuose užauginta produkcija, taip pat – trumpųjų maisto tiekimo grandinių vystymosi skatinimą. Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė pristatė šią Ukmergės sėkmės istoriją, papasakojo apie iššūkius, kuriuos teko įveikti, bei pasidalino įžvalgomis apie ateities galimybes.

„Kai vieno renginio metu susipažinusi su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo plėtros vadybos katedros prof. dr. Vilma Atkočiūniene papasakojau jai apie mūsų sukauptą patirtį maitinant vaikus darželiuose ir kaip jos pasisemti atvyksta kolegos iš kitų savivaldybių, sulaukiau pasiūlymo kartu organizuoti šį renginį.

Nusprendėme renginyje paliesti ir daugiu aktualių temų, todėl pranešėjų gretas papildė ne tik mūsų savivaldybės bei ekologinių ūkių atstovai, bet ir Žemės ūkio ministerijos, taip pat Viešųjų pirkimų tarnybos darbuotojai. Manau, kad renginys pavyko ir buvo visiems naudingas“, – sakė rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė.

Šiame išankstinių sandorių kontaktų skatinimo renginyje dalyvavo ir pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas, Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Darius Vedrickas, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos vadovas Saulius Daniulis ir kt.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Dalyviai galėjo susipažinti su ūkininkų produkcija.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas