Sportas

Šaškių konkurso laimėtojai savo gretose pasigenda jaunimo

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Baigėsi šaškių mėgėjams organizuotas konkursas. „Gimtosios žemės“ redakcijoje prizinių vietų laimėtojams įteiktos taurės, aktyviausias uždavinių sprendėjas apdovanotas atminimo medaliu.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį prasidėjusį konkursą organizavo VšĮ klubas „Taktika“, kuriam vadovauja Vidmantas Ziezis. Per septynis konkurso mėnesius „Gimtosios žemės“ laikraštyje išspausdinome kandidato į sporto meistrus Jono Kalinčiko sudarytus 32 uždavinius, paskelbėme jų atsakymus.

Geriausiai konkurse sekėsi ir pirmą vietą laimėjo Vincas Čičelis, antra vieta skirta Vladislovui Skapui, trečia – Pranui Dudėnui. Jiems klubo „Taktika“ vadovas įteikė taures. Aktyviausiu uždavinių sprendėju pripažintas Albertas Unikauskas – jam konkursą primins atminimo medalis.

Šaškės buvusio ilgamečio Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytojo V. Čičelio gyvenime užima reikšmingą vietą. Jis įvairiuose šaškių konkursuose, turnyruose dalyvauja daugiau nei penkiasdešimt metų. Iškovotų prizų, medalių ukmergiškis nė neskaičiuoja. Šaškių sporto entuziastui malonumą teikia ne laimėjimai, o galimybė prie šaškių lentos pergudrauti intelektualų varžovą… Išėjęs užtarnauto poilsio pedagogas savo pomėgio neapleidžia. Jis pajuokauja, jog šiame žaidime amžius neribojamas – šaškėmis gali žaisti ir vaikai, ir senjorai. Pakanka turėti lentą ir rasti bendramintį.

Iš šalies žiūrint atrodo, kad pastumti šaškę nesunku, tam daug jėgų nereikia. Tačiau turi žinoti, į kurį langelį pastumti… Ne veltui žaidimas šaškėmis vadinamas protų, intelekto ir savotiško gudrumo kova.

VšĮ klubas „Taktika“ įkurtas 2016 metų pradžioje. Pasak V. Ziezio, galima sakyti, kad maždaug dvidešimt metų Ukmergėje šaškių žaidimas buvo apmiręs. Vidmantą, kuris su šaškėmis draugavo nuo jaunystės, „užvedė“ Ramūnas Karbauskis, surengęs šaškių turnyrą ir pakvietęs jame dalyvauti Lietuvos bendruomenes. Pagrindinis prizas šiame turnyre buvo kelionė į Briuselį. Susibūręs deltuviškių būrelis nuvyko į varžybas. Jiems sekėsi neblogai, be to, susipažino su šaškininkais, sužinojo apie vykstančias varžybas.

„Grįžus kilo mintis Ukmergėje steigti klubą, surasti ir pakviesti į jį senuosius šaškininkus, vykti į varžybas, jas organizuoti patiems“, – pradžią prisiminė V. Ziezis.

2019 m. klubas surengė respublikinį šaškių turnyrą, skirtą Deltuvos žemės vardo 800 metų paminėjimui. Taip pat turnyrai vyko 2020 ir 2021 metais.

Kalbėdami apie šaškių sporto populiarinimą rajone klubo „Taktika“ nariai apgailestavo, jog šis žaidimas nepelnytai primirštas vaikų darželiuose, mokyklose. Pasak jų, ne vienus metus vaikų darželyje dirbusi deltuviškė Melanija Juškienė buvo įsteigusi mažųjų šaškininkų būrelį. Vaikai su entuziazmu jį lankė, kartu su tėveliais netgi dalyvaudavo šeimų turnyre, kurį ne kartą organizavo Melanija. Tačiau šaškių entuziastei išėjus užtarnauto poilsio, būrelio veikla nutrūko.

Vis tik didžiausios patirties sukaupę Ukmergės šaškininkai viliasi, jog šis senas žaidimas nenueis užmarštin. Juk ši sporto šaka vysto mąstymą, stiprina atmintį, lavina gebėjimą sukaupti ir perkelti dėmesį – visa tai praverčia mokykloje. Be to, vaikams šaškės padeda įgyti naudingų gyvenimo įgūdžių – jie išmoksta valdyti situaciją, priimti iššūkius, spręsti iškilusius uždavinius, adaptuotis prie naujų sąlygų, numatyti tolesnius žingsnius, atsakyti už savo veiksmus. O atskleidus visada jauno ir neišsemiamo žaidimo paslaptis ir grožį, šaškės žaidėjams visada suteikia didelį moralinį ir estetinį pasitenkinimą, pergalių ir kūrybos džiaugsmą.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas