Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus Ukmergėje specialistė Ligita Žemaitienė (kairėje) ir Ukmergės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Daiva Novikienė.

Kriminalai

Probacijos ir policijos pareigūnų prevencinė priemonė

Siekiant stiprinti visuomenės saugumą, teisės pažeidimų prevenciją dėl smurto artimoje aplinkoje bei teismo nustatytų draudimų ir paskirtų įpareigojimų vykdymo kontrolės užtikrinimą, kovo ir balandžio mėnesiais Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus Ukmergėje ir Ukmergės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai lankėsi už smurtinius nusikaltimus artimoje aplinkoje, kitas smurtines veikas nuteistų asmenų bei turinčių problemų dėl psichiką veikiančių medžiagų vartojimo, kurie gyvena kartu su nepilnamečiais vaikais bei priežiūroje esančių nepilnamečių, gyvenamosiose vietose.

Prevencinių priemonių metu aplankyta penkiasdešimt prižiūrimųjų šeimų. Apsilankymų metu bendrauta su prižiūrimaisiais, jų šeimos nariais, kitais artimaisiais, kalbėtasi apie konfliktus bei jų sprendimo būdus. Šeimos nariams suteikta informacija apie priežiūrą, institucijas, kurios gali padėti norint spręsti priklausomybės problemas, apie galimybę dalyvauti mediacijos procese.

Tėvai, kurie kartu gyvena su nepilnamečiais vaikais bei kurių nepilnamečiai vaikai yra priežiūroje, motyvuoti atsakingiau auklėti savo vaikus, domėtis jų mokymųsi, pamokų lankymu, palaikyti ryšį mokyklose su auklėtojais ir socialiniais darbuotojais, taip pat domėtis nepilnamečių bendravimo aplinka, laisvalaikiu, kalbėtis su jais, padėti spręsti iškilusias problemas.

Pareigūnai informavo prižiūrimuosius apie galimą pagalbą dėl alkoholio vartojimo, dalijo atmintines apie specializuotos kompleksinės pagalbos centrų teikiamas paslaugas.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas