Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Sveikata

Atšaukiama ekstremalioji situacija

Vyriausybė nusprendė atšaukti daugiau nei dvejus metus galiojusią ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 pandemijos. Šis teisinis režimas nustos galioti nuo gegužės 1-osios.

Toks sprendimas priimtas įvertinus situaciją – jau daugiau nei du mėnesius nuosekliai mažėjant naujų koronaviruso atvejų bei į ligonines guldomų pacientų, taip pat pasiekus didesnį nei 80 proc. visų gyventojų imunizacijos lygį.

„Atsižvelgiant į tai, kad dominuojant omikron atmainai ir esant labai aukštam visuomenės imunizacijos lygiui, netaikant beveik jokių pandemijos kontrolės priemonių, epidemiologinė situacija gerėja, šiuo metu tęsti ekstremalią situaciją nėra pagrindo“, – nurodoma Vyriausybės sprendime.

Šiuo metu dauguma anksčiau įvestų ribojimų yra panaikinti, išlieka reikalavimai dėvėti kaukes gydymo, globos įstaigose ir viešajame transporte. Asmenų, sergančių COVID-19, izoliacija sutrumpinta iki penkių dienų, netaikomi ir izoliacijos reikalavimai turėjusiems kontaktą su sergančiuoju.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patikino, kad sprendimai priimti pasitarus su ekspertais. Jis teigė, kad tai nereiškia, jog bus skiriama mažiau dėmesio COVID-19 valdymui – testavimas ir vakcinacija persikels į gydymo įstaigas, taip pat toliau bus atliekami sekoskaitos tyrimai. Dėl testavimo spręs šeimos gydytojai, testuojami bus tik turintieji COVID-19 ligos simptomų.

Pasak ministro, renginiams, maitinimo paslaugoms, švietimui ir kitoms sritims, įskaitant kaukių dėvėjimą įvairiose vietose, bus taikomos tik rekomendacijos, bet ne prievolė.

Statistikos departamento duomenimis, nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta per 1 mln. koronaviruso atvejų, nuo COVID-19 mirė per 9 tūkst. žmonių. Sergamumas COVID-19 mažėja nuo vasario pradžios. Naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų balandžio 22 d. duomenimis, siekia 514,9 atv., Ukmergėje – 390,3 atv./100 tūkst. gyventojų. Šiuo metu mūsų rajone koronavirusu serga 185 gyventojai. Per parą vidutiniškai nustatoma po 8 naujus atvejus. Nuo COVID-19 ligos mirė 168 ukmergiškiai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas