Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Genėti medžių dabar negalima

Loreta EŽERSKYTĖ

Į redakciją paskambinusi laikraščio skaitytoja papasakojo, kad jos sklype auga keli seni medžiai – klevas ir liepos. Jų šakos ne tik užstoja saulę, bet ir siekia pastatus. Tad pensininkė norėtų kuo greičiau medžius išgenėti. Tačiau kaimynas ją tikino, jog tokiems darbams reikalingas rajono savivaldybės leidimas.

„Medžius sodino mano tėvai. Nuosavą sodybą ir visus želdinius visada prižiūrėjome patys. Tvarkėmės taip, kaip mums norėjosi, kaip atrodė gražu. Juk niekas kitas geriau už šeimininkus negali žinoti, kuris medis jam trukdo, kurį reikia genėti…“ – samprotavo moteris.

Susisiekėme su rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilija Grabauskiene. Ji paaiškino, kad Savivaldybės taryba yra patvirtinusi Ukmergės rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisykles. Jos reglamentuoja rajono savivaldybės teritorijoje ne miškų ūkio paskirties žemėje augančių želdynų ir želdinių apsaugos, tvarkymo, priežiūros, pertvarkymo ir naudojimo kultūrinei bei švietėjiškai veiklai reikalavimus, kurių turi laikytis žemės savininkai ir naudotojai, fiziniai ir juridiniai asmenys įstatymų nustatyta tvarka priskirtose ir bendrojo naudojimo teritorijose vykdantys tvarkymo, priežiūros, statybos ar remonto darbus.

„Jei sodybos šeimininkė planuoja tik patrumpinti kai kurias trukdančias šakas, leidimas nėra reikalingas. Tačiau norint medį genėti intensyviai – pašalinti daugiau kaip 30 proc. šakų, tokia veikla neturint savivaldybės išduoto leidimo, laikoma savavališka“, – taisykles komentavo vedėjo pavaduotoja.

Taip pat V. Grabauskienė priminė, jog draudžiama medžius kirsti ir genėti vegetacijos ir intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. Tad ukmergiškei planuojamus genėjimo darbus teks keliems mėnesiams atidėti.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas