Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Dėl kapinių tvarkymo – įvairios nuomonės

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Kaune gyvenanti Lina papasakojo, kad ji nuolat lanko Taujėnų seniūnijos Užulėnio kaime esančias kapines, kuriose ilsisi jos artimieji. Moteris išsakė savo nuomonę dėl kapinėse bei šalia jų augančių didelių, senų medžių.

„Šią žiemą atvažiavę į Užulėnį netoli kapinių tvoros išvydome audros išverstą eglę. Laimei ji virsdama žalos nepadarė. Tačiau jei nuvirstų šalia jos augantis šimtametis, į kapinių pusę palinkęs beržas, nukentėtų ne vienas paminklas. Šiose kapinėse kai kurie pavojingi medžiai pernai buvo nupjauti, tačiau ne visi. Norint užbėgti nelaimei už akių, reikėtų likusius medžius peržiūrėti ir priimti sprendimą pavojų keliančius nupjauti…“ – kalbėjo Lina.

Taip pat moteris skundėsi, jog prieš porą metų kapinių tarpuvartyje sumontuoti du laipteliai: „Jie labai trukdo norint į kapines patekti neįgaliojo vežimėliu, taip pat žiemą, kai slidu.“

Kapinių lankytojos skundus perdavėme Taujėnų seniūnijos seniūnei Elvyrai Tulušienei. Ji neslėpė, jog kapinių, kurių seniūnija prižiūri trylika, medžių priežiūrai skiriamas didelis dėmesys.

„Daugeliui medžių tvarkyti būtinas leidimas. Todėl kasmet su rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus specialistais pervažiuojame visas kapines ir įvertiname jose augančių medžių būklę. Jei nustatoma, kad medis kelia grėsmę, gauname leidimą jį pašalinti. Šį darbą dažnai atlieka aukštalipiai“, – situaciją komentavo E. Tulušienė.

Pasak seniūnės, pasitaiko atvejų, kuomet žmonės reikalauja vienose ar kitose kapinėse nupjauti medžius, tačiau šiam darbui atlikti leidimo gauti nepavyksta. Pavyzdžiui, Jurgelionių kapinėse, nors jose palaidotų žmonių artimieji skundėsi dėl senų uosių, prašė juo nukirsti, komisijos manymu, šie medžiai dar gali augti.

„Tvarkydami kapines mes neretai sulaukiame įvairių nuomonių. Taip nutiko ir su laipteliais Užupušiuose. Juos įrengėme, nes to pageidavo ne vienas gyventojas. Dabar išgirdau, jog laipteliai kitiems trukdo…“ – apgailestavo seniūnė.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas