Nuomonių telefonas

Valstybinės kalbos įstatymas Ukmergėje galioja

Loreta EŽERSKYTĖ

Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas neslėpė nuostabos, jog vienoje iš pagrindinių miesto gatvių – Vytauto – neseniai pradėjusios veikti maitinimo įstaigos šeimininkai ignoruoja valstybinę kalbą: „Visi languose esantys užrašai – tik anglų kalba. Nejau Ukmergėje nebegalioja Valstybinės kalbos įstatymas?“

Ukmergiškio skundą perdavėme rajono savivaldybės administracijos Personalo, civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus vyr. specialistei (kalbos tvarkytojai) Daliai Ivaškevičienei. Ji patikino, jog Valstybinės kalbos įstatymas ir kiti valstybinės kalbos vartojimą ir taisyklingumą reglamentuojantys teisės aktai Ukmergėje, kaip ir visoje šalyje, galioja.

„Jūsų minimu adresu įsikūrusi įmonė savivaldybei yra pateikusi prašymą gauti leidimą įrengti išorinę reklamą. Šiuo metu vertinama, ar pateiktas projektas atitinka teisės aktų, tarp jų ir dėl valstybinės kalbos, reikalavimus. Reklamos projektui, jei jame bus numatytas šiuo metu ant pastato esantis užrašas, kalbos požiūriu nebus pritarta“, – atsakė D. Ivaškevičienė.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas