Druskininkuose varžėsi 150 šachmatininkų iš Latvijos, Lenkijos ir įvairių Lietuvos miestų.

Naujausi, Sportas

Ukmergei atstovavo tarptautiniame šachmatų kongrese

Virginija SAVICKIENĖ

Sausio 7–9 dienomis Druskininkuose vyko tarptautinis šachmatų kongresas „Druskininkai 2022“. Jame dalyvavo 150 šachmatininkų iš Latvijos, Lenkijos ir įvairių Lietuvos miestų. Ukmergei atstovavo Agnė Mickūnaitė, Mėta Mikulinaitė, Mingailė Latanauskaitė ir Edvinas Latanauskas.

Penktadienio vakare A. Mickūnaitė ir M. Mikulinaitė žaidė žaibo turnyre „Dainava Open“. Agnė tapo savo grupės nugalėtoja, o Mėta tik per plauką nelaimėjo medalio ir liko ketvirtoje vietoje.

Šeštadienį ir sekmadienį jau visi ukmergiškiai kovojo prie šachmatų lentų greitųjų šachmatų turnyre „Aquapark Open“. Pirmą kartą tokio lygio varžybose dalyvavo šešiamečiai brolis su sese – Edvinas ir Mingailė. Nors jie rungėsi grupėje iki dešimties metų, bet abu visas partijas žaidė kovingai ir atkakliai. M. Latanauskaitė iš devynių partijų laimėjo tris, vieną sužaidė lygiosiomis ir tarp mergaičių iškovojo sidabro medalį. Edvinas nuo sesės atsiliko tik tašku, bet tarp berniukų buvo didesnė konkurencija, tad jam iki medalio pritrūko.

Vyresniųjų grupėje iki 14 metų puikiai startavusi A. Mickūnaitė pabaigoje sužaidė ne taip sėkmingai ir tenkinosi trečia vieta.