Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Kūrenant draudžiamomis medžiagomis, gresia bauda

Padaugėjus gyventojų pranešimų apie atliekų deginimą, aplinkosaugininkai primena – individualius namus galima šildyti tik aplinkos neteršiančiu ir pavojaus žmogaus sveikatai nekeliančiu kuru.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus dėl atliekų deginimo gruodžio 27–sausio 2 d. gavo 24 pranešimus, gruodžio 20–26 d. dėl atliekų deginimo buvo kreiptasi 7 kartus.

Kaip teigia aplinkosaugininkai, pramoniniuose rajonuose, garažų masyvuose nėra sunku aptikti deginamų kenksmingų medžiagų. Deja, užterštumas juntamas ir individualių namų rajonuose, nes kai kurie gyventojai patalpas šildo bet kuo: senais baldais, drabužiais, plastiko pakuotėmis ir net cheminėmis medžiagomis apdorotais bėgiais. Taip kūrendami žmonės teršia ne tik orą, bet ir gruntinius vandenis.

Kūrenamos atliekos labai teršia ne tik gamtą. Degindami draudžiamas medžiagas žmonės ypač kenkia savo sveikatai. Be to, aplinkiniai jaučia nemalonų kvapą, galintį sukelti ir kosulį. Taigi, jokiu būdu negalima deginti pramoninių ir buitinių atliekų, tarkim, drabužių, avalynės, baldų, langų rėmų, plastikinių daiktų, atliekų, apdorotų lakais, klijais, dažais, impregnuojamosiomis medžiagomis, ir pan.

Reikia nepamiršti, kad aplinką gali teršti ir likę pelenai. Vis dėlto yra žmonių, pelenus išbarstančių prie savo namų, sode, darže. Departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pelenuose, likusiuose sudeginus draudžiamas medžiagas, yra degant išsiskyrusių žmogui ir aplinkai kenksmingų junginių. Pelenus išbarsčius, šie junginiai įsiskverbia į dirvožemį, iš ten gali patekti į gruntinius vandenis.

Didžiausia žala aplinkai ir žmonių sveikatai daroma deginant alyvą – deja, šio draudimo nepaiso kai kurios komercine veikla užsiimančios įmonės, pavyzdžiui, automobilių remonto dirbtuvės. Deginant alyvos atliekas, į orą patenka sunkiųjų metalų, kurių didelė koncentracija gali sukelti kvėpavimo ir odos ligas. Nusėdusios ant žemės sunkiųjų metalų dalelės užteršia dirvą, paskui ir gruntinį vandenį.

Aplinkosaugininkai informuoja, kad už atliekų deginimą, kai teršiamas oras, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1 170 eurų. Pakartotinai padaryti nusižengimai užtraukia baudą asmenims nuo 270 iki 1 200 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 3 000 eurų.

Pamačius ir įtarus, kad kažkas namuose degina atliekas, aplinkosaugininkai ragina skambinti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Baisu :
    Butent. Baisi smarve ir einant i Uzupi prie tilto,kur seni mediniai namai. Ypac vakarais smarvs baisi,juodi dumai,niekas nemato visiems vienodai??!! Neimanoma. Smogas kartais buna... televizija kviesim jei vietiniai nereaguos!
  • ............ :
    Puse ukmerges senamiescio-centro kurena plastmasemis ir pan. Niekam neidomu
  • Gentvilas :
    Kaip degino taip ir toliau degina. Kas is to jusu rasymo :))))). Tinginiu saika. Ar buvot isnese uzpakali i lauka, pavaiksciokit prie garazu, gyvenamuju namu.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas