Kai tik bus palankios oro sąlygos, kelininkai suformuos laikiną pravažiavimą pro degalinę „Neste“ ir paleis transporto eismą Kauno gatve.

Aktualijos, Naujausi

Darbus sustabdė žiemiški orai

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Vėlyvą rudenį ir žiemos pradžioje visuose mieste esančiuose objektuose vyko darbai. Rangovai naudojosi palankiomis oro sąlygomis ir skubėjo atlikti numatytus rekonstrukcijos, kapitalinio remonto, tvarkymo darbus. Deja, spustelėjus šalčiui, kelininkai bei statybininkai dirbti gali ne visuose objektuose.

Įprasta ir sutartyse numatoma, kad žiemos metu, nuo gruodžio 15 iki kovo 15 dienos, yra skelbiama darbų sustabdymo technologinė pertrauka ir kelių remonto darbai nevyksta. Suderinus su užsakovu, technine priežiūra ir jeigu leidžia oro sąlygos, kai kurie darbai žiemos periodu gali būti atliekami.

Kaip „Gimtajai žemei“ papasakojo rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, mieste esančiuose objektuose kelininkai, kaip ir buvo numatyta sutartyse, pagrindinius darbus yra sustabdę. Tai pirmiausia liečia žiedinės sankryžos įrengimą Kauno–Žiedo gatvių sankryžoje ir Linų gatvės rekonstrukciją.

Kauno–Žiedo gatvių sankryžoje žiedinės sankryžos įrengimas pradėtas praėjusių metų rudenį. Nuo lapkričio 15 dienos čia uždarytas eismas. Transporto srautas nukreiptas aplinkinėmis gatvėmis.

Pasak D. Varno, darbus vykdanti UAB „Ukmergės keliai”, nors planinių darbų žiedinėje sankryžoje vykdyti negali, artimiausiu metu, jei tik bus palankios oro sąlygos, numatė suformuoti laikiną pravažiavimą pro degalinę „Neste“ ir čia paleisti transporto eismą.

Šiuo metu nevyksta ir Linų gatvės rekonstrukcija, pradėta 2021-ųjų spalį. Pagal sutartį UAB „Ukmergės keliai“ objektą planuoja baigti per 8 mėnesius, į darbų atlikimo terminą neįskaitant vadinamosios trijų mėnesių technologinės pertraukos.

D. Varnas paminėjo, jog tikėtasi, kad iki 2021-ųjų pabaigos šioje gatvėje bus paklotas asfalto pagrindo sluoksnis. Deja, pernai to padaryti nespėta, todėl visas transporto eismas vyksta aplinkinėmis gatvėmis ir dėl to kenčia jų dangos. Numatyta, kad Linų gatvės rekonstrukcija bus tęsiama pagerėjus oro sąlygoms.

Rajono savivaldybės administracija informavo, kad žiemiški orai laikinai sustabdė taip pat UAB „Ukmergės keliai“ vykdomus privažiavimo kelio į „Šilo“ progimnaziją kapitalinio remonto darbus. Rangovas pagal sutartį šioje 335 metrų ilgio kelio atkarpoje (nuo Antakalnio gatvės iki antrojo įvažiavimo į „Šilo“ progimnaziją) turi sutvarkyti inžinierinius tinklus, įrengti asfaltuotą važiuojamąją dalį ir eismo reguliavimo priemones, automobilių stovėjimo vietas, atlikti kitus darbus. Projektą tikimasi įgyvendinti iki gegužės mėnesio.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius sakė, kad 2021-ųjų pabaigoje, kaip ir buvo planuota, baigtas įgyvendinti vienas didžiausių objektų – buvusio karinio miestelio teritorijos sutvarkymo pirmas etapas. Jau gautas finansavimas antram etapui, šiuo metu rengiamasi skelbti darbų pirkimą.

„Jau baigta miesto centro – Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko – rekonstrukcija, taip pat Ukmergės ligoninės parko tvarkymo statybos, kraštovaizdžio, inžinerijos darbai. Yra surašyti ir patvirtinti objektuose atliktų darbų defektų aktai. Nustatytus defektus rangovai ištaisyti galės pavasarį, kai tam bus tinkamos oro sąlygos,“ – paaiškino D. Varnas.

Šiuo metu dėl nepalankių gamtinių sąlygų darbai sustoję ir Vilniaus gatvės skvere. Skaičiuojama, jog iki žiemos spėta įgyvendinti apie 80 proc. projekte numatytų darbų. Kaip teigė savivaldybės administracijos direktorius, kadangi rangovas vėluoja vykdyti sutartį, skaičiuojami delspinigiai.

„Nors šio projekto įgyvendinimas nuolat strigo, tikimės, kad pavasarį likę darbai bus atlikti ir ukmergiškiai galės džiaugtis sutvarkytu skveru,“ – sakė D. Varnas.

Numatoma, kad atšilus orams bus tęsiamas ir Šventosios upės pakrantės tvarkymas.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • //// :
  N.Vilnios pacientai ... ar N.Vilnio adresa pakeite ... Kestucio a.
 • tikiu :
  aš viskuo tikiu, kad pabaigs prie vilko gruodį ( 2027), pastatys tiltą (2050), takuti nuties per upę ( ne palei upę, per upę kuri nuplaus iki 2025). baisu kad metro nebebus, nes lyginti pradėjo duobes (sake spaudoje, bet mes nematom). aš tikiu, o jūs? kaip Mikutavičiaus dainoj- aš tikrai myliu Ukmergė , o jūs? ( kreipinys į Kęstučio a).....
 • //// :
  Ka jie ten vartoja? Kas ten juos psichotropikais maitina? Galuauskai, ivertink? Ar visi su jau paruostais balatais bilietais?!?!?!!! Nepakaltinami?
 • nu nu :
  ko cia verkiat? juk patys ir issirinkot tokia valdzia! ir kas keista,kiekviena kart vis blogyn ir blogyn... burban noinat..o jiem da lampocki,kikena ir pinigelius kisenen gruda...
 • Adomas :
  Pamirskim tilta pamirskim nemokoma pravaziavima miesto autobusais.kaip nesuprantat rinkiminiu Janicko SOU. O objektai kurie pradedami pries pat ziema ir stabdomi del klimat salygu-pinigu plovimas su otkatais.
 • Idomu : :
  Šitiems juokdariams amžinas įšalas , ką nepradėtų viskas įšąla .Dar žadėjo prie senukų per Šventąją iki 2023 jų tiltą pastatyti .
 • Pastebėta :
  Amžinas barakas ir stabilūs pasiaiškinimo dėl neatliktų sutartinių įsipareigojimų... Tobula pinigų plovimo schematika, respect !
 • Praeivis :
  Nueik direktoriau i karini miesteli paziurek i pirmo etapo darbu kokybe, saligatviai prasmege, takai ir aiksteles uzlieti. Niekaip nesuprantu kam 10 kartu po to taisyti, perdarinet? Kodel is karto gerai nepasidaryt? Kad darote puiku miestas grazeja, bet kokybe slubuoja
 • Aha :
  Tai yra darbus pradejo lapkricio pabaigoj....
 • Aha :
  Kaip visada - iskniso ir paliko. Kai pradejo darbus vasario pabaigoj tai nezinojo,kad greitai ziema??? Negi gyvene 100 metu be ziedines sankryzos negalejom pagyventi iki pavasario??? Kodel darbai negalejo buti pradeti pavasari??? Kas per mada - isknist ir palikt??? Ir visur tas pats!
 • juokutis :
  ale visi aplink durniukai, tik Kęstučio a dirba galvociai....nors turim apie ką pasijuokti su draugais..o Jūs?
 • Xxx :
  Prie Vilko amzina ziema!!!😂😂😂😂
 • Ale tikrai :
  Iš kur ta žiema sausio mėnesi

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas