Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Šuns šeimininkei juokinga, kad augintinis išgąsdino praeivį

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Žiedo gatvės gyventojas skundėsi dėl neatsakingai besielgiančių šunų savininkų. Vyriškis pasakojo, jog dažnai išeina pasivaikščioti, tačiau šį malonumą neretai nustelbia „pasimatymai“ su agresyviai nusiteikusiais keturkojais.

„Paskutinis toks atvejis buvo prieš kelias dienas, kai namo grįžau Kauno gatve. Priešais sutikta moteris ant ilgiausio pavadžio vedėsi didžiulį šunį. Šis puolė mane. Kadangi augintinis buvo be antsnukio, išsigandau. Keturkojo šeimininkė tai stebėdama tik šypsojosi, matyt, jai buvo juokinga, kad kažkas išsigando jos augintinio… Kai atsigynęs nuo puolusio šuns toliau žingsniavau link namų, staiga išgirdau moters riksmą. Atsigręžęs pamačiau, jog tas pats šuo užpuolė kitą praeivę.“

Skaitytojas mena, jog sovietiniais laikais „už tokius dalykus“ galėjo konfiskuoti šunį: „Manau, kad reikalavimai vedžiojantiems šunis mieste, kur nuolat yra žmonių, išlikę iki šiol. Tačiau akivaizdu, jog kontrolės trūksta. Norėčiau sužinoti, ar galima vedžioti keturkojus šaligatviais, ar gyvūnams visada reikalingas antsnukis. Pagaliau, kur galima kreiptis, pastebėjus neatsakingai besielgiančius piliečius.“

Rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistė Vilija Pečiulienė paaiškino, kad Gyvūnų laikymo Ukmergės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėse nurodoma, jog šunis rekomenduojama vedžioti įrengtose gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Tačiau to nedraudžiama daryti ir viešose vietose.

„Viešose vietose šunys vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Šunį vedantis asmuo privalo užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai viešose vietose vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio ir su antsnukiu“, – taisykles komentavo vyr. specialistė.

V. Pečiulienės teigimu, šunys, kuriais šeimininkai tinkamai rūpinasi, yra socializuojami, dresuojami ir mokomi elgesio taisyklių. Nesocializuotas šuo yra gyvūno šeimininko atsakomybė ir jo sąžinės reikalas.

Pasak Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistės, jei šuns elgesys kelia tiesioginę grėsmę asmenų gyvybei ir sveikatai, pagalbos reikia kreiptis bendruoju pagalbos telefonu.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Sodai :
    Soduose išvis paleidžia šunys ir tie slaksto po kiemus kai bepročiai. Sika kur nori .
  • Ukmerge :
    Sutinki kelyje zmogu su suniu ... trauktis nuo kelio/saligatvio su vaiku turime mes...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas