Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Ką reikia žinoti žvejams?

Atvėsus orams ir užšalus vandens telkiniams, kai kurie žvejai skuba išbandyti ledo tvirtumą. Aplinkosaugininkai primena, kad privalu laikytis žvejybos ant ledo reikalavimų, elgtis atsakingai ir nepamiršti šiuo metu galiojančių draudimų.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia būti vandens telkiniuose ant ledo, kai dėl jo būklės kyla pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai, esant plonai jo dangai ar Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai paskelbus apie ledo būklę, kuri gali kelti pavojų. Gyventojai raginami nelipti ant plonesnio kaip 7 cm ledo, nes jis yra nesaugus, ant pirmojo ledo nelipti vieniems.

Be to, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejojant ant ledo, nepriklausomai nuo jo storio ar kitų aplinkybių, turėti smaigus, kuriais pasinaudojus būtų galima išlipti įlūžus. Jie kainuoja nebrangiai, o padeda išsaugoti gyvybę. Smaigus reikia nešiotis lengvai pasiekiamoje vietoje, kad būtų galima iškart pasinaudoti.

Taip pat žvejams rekomenduojama turėti peikeną (ledo kirtiklį) ir virvę arba bent jau šaliką, kurį galima panaudoti vietoje jos nelaimės atveju. Saugiausia žvejoti vilkint neskęstančią liemenę arba specialų žvejo kostiumą.

Aplinkosaugininkai įspėja, jog žvejai, neturintys smaigų ar žvejojantys ant plonesnio nei 7 cm ledo, bus įspėjami arba baudžiami nuo 16 iki 60 eurų bauda.

Išsiruošusiems į poledinę žvejybą Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad vienam žvejui leidžiama naudoti ne daugiau kaip du žvejybos įrankius, kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį. Vienam žvejui vienos žvejybos metu leidžiama sužvejoti ne daugiau kaip 2 lydekas, ne mažesnes, kaip 50 cm.

Nuo gruodžio 25 d. lašišinėse upėse leidžiama žvejoti turint žvejo mėgėjo bilietą, o gaudantys lašišas ir šlakius nuo gruodžio 26 d. gali įsigyti žvejo mėgėjo korteles lašišų ir šlakių žvejybai, suteikiančias teisę paimti vieną sugautą lašišą arba šlakį.

Įprastai nuo sausio 2 d. iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Lydekas bus draudžiama žvejoti nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas