Jaunimas, Naujausi

Jaunimo festivalis „Nezombėk“

Asociacija Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ (URJOSAS), atstovaujanti rajono jaunimo interesams regioniniu ir nacionaliniu lygiu, bendradarbiaujanti su įvairiomis institucijomis ir organizacijomis, kartu nuosekliai formuoja jaunimo politikos gaires ir jas įgyvendina jau daugiau nei dešimt metų. Šiemet, įgyvendindami Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Nezombėk visus metus“, gruodžio 14 d. pakvietėme URJOSAS struktūras (narius ir stebėtojus), Ukmergės rajono jaunimo organizacijų, neformalių jaunimo grupių narius ir nepriklausančių organizacijoms jaunimo atstovus, taip pat rajono ugdymo įstaigas į jaunimo festivalį „Nezombėk“ – pilietiškumo pažinimo paieškoms. Neformalioms veikloms organizuoti pasirinkta neformali aplinka – Ukmergės jaunimo laisvalaikio centras ir Ukmergės kraštotyros muziejaus filialas Tolerancijos centras. Manome, kad aplinkos pasikeitimas ir nekasdienė erdvė leido dalyviams išsilaisvinti ir geriau įsitraukti į pilietiškumo diskusijas.

Festivalio dalyviai neformalaus ugdymo užsiėmimo metu susipažino su jaunimo politikos sąvokomis ir subtilybėmis, kūrė Ukmergės jaunimo žemėlapį, atsakė į klausimus apie save ir Ukmergės miestą. Viso renginio metu vyko neįprastas anketavimas, ant plakatų dalyviai klijavo lipdukus ir atsakinėjo į pateiktus klausimus. Po festivalio paaiškėjo, kad net 15 proc. atsakiusiųjų Ukmergėje nesijaučia saugūs, tik 5 proc. – kurs arba norėtų kurti ateitį Ukmergėje, net 40 proc. – dar negalvoja apie ateitį, apie 30 proc. – savanoriauja kokioje nors jaunimo organizacijoje, o 35 proc. – norėtų dalyvauti jaunimo mainuose.

Festivalyje buvo parengti du specialūs stendai kūrybinėms dirbtuvėms, vienas – Ukmergės miesto žemėlapis, kitas – 100 žodžių, susijusių su jaunimu ir Ukmerge. Ant stendų festivalio dalyviai raizgė įvairių spalvų siūlus, kurie turėjo specifines reikšmes: keisčiau, tobulinčiau, patinka, nepatinka. Tokiu neįprastu būdu dalyviai išreiškė savo pilietišką poziciją apie rajoną, kuriame gyvena, ir organizatoriams leido susipažinti su jų vidine būsena bei psichologija.

Taip pat dėkojame Ukmergės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorei Sandrai Mackevičienei, kuri prisidėjo prie vieno iš stendų kuravimo ir festivalio metu bendravo su jaunimu.

Programos metu plėtojome jaunimo diskusijas ir vykdėme situacijų žaidimus su Lietuvos moksleivių sąjungos Ukmergės mokinių savivaldų informavimo centro ir URJOSAS savanoriais, o atmosferą kūrė Hario ir Živilės gyvos muzikos pasirodymai. Aktyviausi festivalio dalyviai savo klasei/grupei laimėjo privačią pilietiškumo pamoką su istorike, visuomenininke, LRT radijo laidos vedėja Luka Lesauskaite (įvyks artimiausiu metu), o kiti – kino bilietus į pasirinktą Ukmergės kultūros centro seansą bei picų visai savo klasei/grupei. Tikimės, kad tokio pobūdžio festivalis padeda ugdyti Ukmergės rajono jaunuolių individualias ir grupines kompetencijas, kelia motyvaciją ir norą veikti gimtajame mieste.

Festivalis įgyvendintas – URJOSAS vykdomo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Nezombėk visus metus“ dalis, kurį kofinansuoja Ukmergės rajono savivaldybė, o projekto partneriai: Sveikatingumo studija „Balansas“ ir VšĮ Jaunimo ir laisvalaikio centras.

URJOSAS informacija ir nuotraukos

Užs. Nr. 0019387

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas