Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Naujas pandeminio koronaviruso variantas OMICRON

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) išplatino pranešimą apie nustatytą naują pandeminio koronaviruso variantą (B 1.1.529), kuris turi 30 spyglio baltymo mutacijų, iš kurių 15 yra receptorių surišimo srityje. Šis variantas pirmą kartą buvo aptiktas mėginiuose, paimtuose šių metų lapkričio 11 d. Botsvanoje ir lapkričio 14 d. Pie-tų Afrikoje. 2021 m. lapkričio 26 d. su kelionėmis susiję atvejai taip pat buvo nustatyti Belgijoje, Honkonge ir Izraelyje.

Lapkričio 26 d. ECDC priskyrė B 1.1.529 susirūpinimą keliančiam variantui (angl. VOC), o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jam suteikė Omicron pavadinimą.

Pasak ECDC, Omicron viruso variantas yra labiausiai nuo pandemijos pradžios pakitęs viruso variantas, kuris kelia rimtą susirūpinimą dėl galimo reikšmingo vakcinų veiksmingumo sumažėjimo ir padidėjusios pakartotinio užsikrėtimo rizikos.

PSO pranešė, jog šiuo metu su mokslininkais yra dirbama siekiat išsiaiškinti, kokį potencialų poveikį gali turėti naujas Omicron variantas šiuo metu naudojamoms vakcinoms. Taip pat PSO pažymi, kad vakcinos išlieka labai svarbios mažinant sunkios COVID-19 ligos ir mirties riziką, įskaitant nuo dabar pasaulyje dominuojančio Delta varianto.

Užkrečiamų ligų ir AIDC centro medikai primena, kad COVID-19 ligos sukėlėjas SARS-CoV-2 virusas savo apvalkalo paviršiuje turi S baltymą, per kurį virusas jungiasi su receptoriais, esančiais kvėpavimo takų epitelinių ląstelių membranose – tokiu būdu užkrėsdamas ląsteles. Genetinė viruso analizė rodo, jog dėl vykstančių mutacijų pandeminis koronavirusas (SARS-CoV-2) kinta, ir pandemijos pradžioje dominavęs SARS-CoV-2 variantas pakito į variantą, kuris yra labiau prisitaikęs plisti tarp žmonių ir šiuo metu pasaulyje dominuoja (Delta).

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas