„Ir senjorui, ir jaunam“, Jaunimas

Eurodesk – jaunimo informacijos tinklas

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 36 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.

Šios organizacijos pagrindas – informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas, savanorystė ir pan.) Europoje. Taip pat įtraukiama informacija kitomis jaunimui aktualiomis temomis.

Eurodesk paslaugos nemokamai teikiamos jaunimui, dirbantiems su jaunimu (mokytojams, jaunimo darbuotojams ir pan.) bei nevyriausybinėms organizacijoms ar įstaigoms, susijusioms su jaunimo veikla visose šalyse, kuriose veikia Eurodesk.

Kiekvienoje Eurodesk tinkle dalyvaujančioje šalyje veikia nacionaliniai, regioniniai bei vietiniai partneriai. Nacionaliniai partneriai yra nacionalinės jaunimo agentūros arba organizacijos, dirbančios jaunimo srityje, galinčios teikti Eurodesk paslaugas ir koordinuoti tinklo veiklą visoje šalies teritorijoje. Lietuvoje Eurodesk veiklą koordinuoja Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

Šie nacionaliniai partneriai dirba drauge kaip vienas europinis tinklas, kurio veiklą koordinuoja Europos Eurodesk biuras, esantis Briuselyje, bei kas dvejus metus renkama valdyba ir prezidentas. Šiuo metu prezidento pareigas eina Lietuvos atstovė Ingrida Jotkaitė.

Visoje Europoje Eurodesk nacionaliniai partneriai, siekdami padidinti informacijos kiekį, bendradarbiauja su daugiau nei 1 100 regioninių ir vietinių informacijos tiekėjų. Partneriams ši organizacija siūlo mokymus, informavimo priemones, pagalbą ir paramą.

Europos biuras Briuselyje veikia kaip Eurodesk tinklo koordinatorius. Personalas Briuselyje užsiima informacijos paieška ir prižiūri komunikacijos struktūrą bei duomenų bazes. Šis biuras taip pat atlieka jaunimo informavimo tyrimus ir naujų priemonių paiešką efektyvesnei Europos informacijos sklaidai.

PAGRINDINIAI EURODESK VEIKLOS PRINCIPAI:

  1. Dirba kvalifikuota ir apmokyta komanda.
  2. Paslaugos teikiamos nemokamai.
  3. Atsižvelgiama į individualius poreikius.
  4. Užtikrinama informacija ir konsultavimas visiems jauniems žmonėms.
  5. Užtikrinama neutrali informacija.
  6. Nukreipiama į kitus informacijos šaltinius.
  7. Suteikiama prieiga prie vietos ir regionų informacijos visoje Europoje.
  8. Suteikiama informacija yra paremta patirtimi ir tikromis istorijomis.
  9. Pateikiama informacija apie finansavimo programas.
  10. Dirbama su patikimais ir patikrintais šaltiniais.

 „G. ž.“ inform.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas