Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Prasidėjo akcija „Miškas“

Lapkričio 20-ąją miškų kontrolės specialistai pradėjo naują aplinkosauginę akciją „Miškas“. Ja norima užtikrinti didesnę eglučių apsaugą prieš artėjančias žiemos šventes, todėl nuo lapkričio 20 iki gruodžio 24 dienos aplinkosaugininkai vykdys reidus šalies miškuose, tikrins eglučių pardavimo punktus.

Norint apsaugoti mišką nuo neteisėtų kirtimų, visos akcijos metu bus vykdoma prevencinė stebėsena, o prieš Kalėdas ypatingas dėmesys skiriamas kalėdinių eglučių apsaugai.

„Organizuosime reidus eglučių pardavimų punktuose, taip pat vykdysime tikslinius reidus šalies miškuose“, – apie akciją pasakojo Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.

Pasak T. Ablačinskij, artėjant švenčių laikotarpiui daugeliui norisi pasipuošti namus eglute ar eglės šakomis. Tačiau pasitaiko žmonių, kurie savavališkai nusikerta eglutę ir ją parsineša namo.

„Pastebime, kad žmonėms vis dar kyla ranka eglutę nusikirsti miške, nors tą daryti griežtai draudžiama. Taip pat gauname informacijos iš miškininkų, pilietiškų žmonių, kurie informuoja, kad aptiko padaugėjusių nupjautų eglučių kelmų. O jų padaugėja dėl to, kad žmonės atvažiuoja ir be leidimo nusikerta jiems patinkantį medelį“,– pastebimas problemas vardijo aplinkosaugininkas ir pabrėžė, jog net vienos eglutės nukirtimas – didelis nuostolis miškui. Mat tokiam medžiui užaugti ir susiformuoti reikia ne tik reikiamų sąlygų, bet ir laiko.

„Eglė paprastai užauga per 60–70 metų. Taip, savavališkai nukirstu medžiu pasidžiaugsime geriausiu atveju mėnesį, o eglė miške mus džiugins ne vieną dešimtmetį“, – pastebėjo T. Ablačinskij.

Svarbu prisiminti, kad privataus miško savininkas savame miške gali nusikirsti eglutę, tačiau tokiu atveju jis su savimi turėtų turėti miško nuosavybę įrodančius dokumentus.

Taip pat kalėdinę eglutę bus galima įsigyti jų pardavimo punktuose. Įprastai jomis prekiauja VĮ Valstybinių miškų urėdijos teritoriniai padaliniai, prekybos centrai ir pan.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad savavališkas eglučių kirtimas užtraukia ir administracinę baudą. Nelegaliai pasipuošti namus bandančiam fiziniam asmeniui tektų sumokėti nuo 60 iki 300 eurų baudą bei atlyginti gamtai padarytą žalą. Juridiniam asmeniui tokia bauda siekia nuo 300 iki 600 eurų.

Apie neteisėtus miško kirtimus ar kitus pastebėtus pažeidimus galima pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas