Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Fasado apdaila, ar ji skirta tik gražiai išvaizdai?

Pastaruoju metu privatūs ir samdomi statybininkai beveik negali vykdyti vidaus remonto užsakymų, tačiau atkreipkite dėmesį, kad labai mažai žmonių renovuoja namus, kad pasirūpintų išorinėmis sienomis, fasado apdaila. Žmonės dažnai galvoja, kad namo išvaizda neturi nieko bendra su geresne gyvenimo kokybe, nors žalios ir suskilinėjusios sienos ne tik nepuošia miesto gatvių, bet ir slepia sveikatai itin pavojingus pelėsius. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti fasadą, galite džiaugtis gražia ir sveika aplinka bei užtikrinti, kad fasadas būtų ilgai apsaugotas nuo išorinių veiksnių įtakos?

Kodėl reikia atnaujinti fasadus ir kokios problemos vyrauja Lietuvoje?

Lietuvos architektūriniai įpročiai lėmė, kad tinkuotos lauko sienos yra populiariausios mūsų šalyje, tokia fasado apdaila atrodo tinkamiausia. Tačiau toks išorinių sienų įrengimo būdas dažniausiai sukelia daug problemų – siena trūkinėja, pleiskanoja, net pradeda žalėti, fasado apdailos plokštes rasite Vidara.lt. Geras fasadas – tai ne tik tvirtas pastatas, bet ir reprezentatyvi išvaizda. Siūloma daugybė skirtingų išorinių sienų medžiagų, formų ir spalvų, iš kurių galite pasirinkti.  Pasirinkę plieninius išorinių sienų profilius, galite užtikrinti, kad savo pastatui pasirinksite kokybišką ir patvarią išorinę sieną.

Fasado apdailos plokštės – dar vienas fasado variantas, kuris sukurs unikalų dizainą įvairiems pastatams

 Šią lauko sienų apdailą galėsite pasirinkti iš įvairių spalvų ir formų bei įgyvendinti savo svajones. Nors statybininkai ir architektai vis dažniau ieško kitų apdailos būdų, specialistai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai problema yra ne medžiagos, o netinkamas išorinių sienų įrengimas ir net klimatas. Lietuvos klimatą dažnai lydi gausūs krituliai, kurie kaip oro tarša ar ultravioletiniai spinduliai ardo pastatų išorę, spartina samaną ir išorinių sienų lupimąsi. Be to, ant išorinių sienų gali kauptis dulkės, suodžiai, druska ir kenksmingi organizmai (pvz., pelėsis). Yra keletas pagrindinių išorinių sienų problemų priežasčių. Visų pirma, fasado lupimuisi didžiausią įtaką turi netinkamas montavimas ar netinkamas tinkavimo parinkimas. Antra, kiti pastatai yra per arti, šalia pasodinti medžiai, trūksta šviesos, todėl atsiranda drėgmės ir pelėsio.

Nereikia atsisakyti Lietuvoje populiarių lauko sienų tinkavimo, tereikia pasirinkti tinkamas priemones montavimui ar renovacijai

Tam geriausiai tinka kompleksiniai išorės sienų apdailos sprendimai: mineralinis tinkas ir dažai, kurie natūraliai padeda apsaugoti tinkuotų pastatų išorines sienas nuo dumblių, grybelių ir kitų paviršiaus pokyčių. Norint užtikrinti ilgalaikį išorinės sienos šarmingumą, kontroliuoti vandens pasisavinimą ir išsiskyrimą, sudaryti nepalankias sąlygas pertekliniam augimui, rekomenduojama naudoti produktus su unikaliais mineraliniais rišikliais.

Tinkuotų namų šeimininkams daug rūpesčių sukelia samanomis ir dumbliais apaugusios sienos. Renovuojant tokias lauko sienas ar ruošiantis dažymui, geriausia naudoti vandeninį tirpalą, kuriame yra fungicidų ir dezinfekavimo priemonių, naikinančių samanas, kerpes ir dumblius. Jie tinka ne tik visų rūšių gipsui, bet ir betono klinkerio bei silikatinių blokelių paviršiui.

Fasado įtrūkimus nesunkiai uždengti galite ir  patys be statybininkų pagalbos

Kartais naujakurius ar senų namų savininkus išgąsdina tinkuotų išorinių sienų įtrūkimai. Technikų teigimu, nedideli įtrūkimai (maks. 0,2 mm) ir stabilūs įtrūkimai gali būti nesunkiai užpildomi specialiais sustiprintais silikoniniais dažais. Silikoninės dervos pagrindo dangos gali gerai užpildyti nedidelius voratinklio plyšius, turi vandens garų laidumą, atsparumą vandeniui, samanų atsparumą. Šie dažai yra balti, tačiau esant poreikiui gali būti nudažyti.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas