Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Sumokėjo pusę milijono eurų žemės mokesčio

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informavo, kad beveik 7,1 tūkst. žemės savininkų Ukmergės savivaldybėje laiku sumokėjo apie 524 tūkst. eurų žemės mokesčio: 7 tūkst. gyventojų (472 tūkst. eurų) ir 100 įmonių (52 tūkst. eurų).

„Dėkojame žemės savininkams, kurie laiku sumokėjo šį mokestį, o praleidusius žemės mokesčio terminą kviečiame nedelsti ir mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, primindama, jog finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis sudarant mokestinės paskolos sutartį.

VMI atstovė taip pat atkreipia dėmesį, jog išsamios žemės mokesčio deklaracijos išsiunčiamos per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą, o elektroninėmis paslaugomis nesinaudojantiems – klasikiniu paštu.

Jeigu klasikiniu paštu siunčiamos deklaracijos nepasiekė adresato, gyventojai turėtų savarankiškai pasitikrinti, ar teisingai yra deklaravę savo gyvenamąją vietą ir nurodę konkretų adresą (gatvę ir namo numerį). Patikslinti savo gyvenamosios vietos adresą galima seniūnijoje, internetu per Elektroninius valdžios vartus, pateikus informaciją VMI aptarnavimo padaliniuose dirbantiems specialistams. Tik tikslus šių duomenų nurodymas gali užtikrinti, jog deklaracijos gyventojus pasieks sklandžiai ir laiku, kaip kad pasiekia e. paslaugomis besinaudojančius.

Kaip ir kasmet žemės mokestis apskaičiuojamas už nuosavybės teise turimą žemę (išskyrus miško žemę ar dalį) pagal Registrų centro nustatytas mokestines vertes bei savivaldybių nustatytus mokesčio tarifus.

Šiais metais iš daugiau nei 1 mln. žemės savininkų dėl pritaikytų įvairių lengvatų mokėtina 40 mln. eurų suma apskaičiuota 719 tūkst. jų. Žemę įsigiję iki birželio 30 d. žemės mokestį moka jau šiais metais, o įsigiję po liepos 1 d. – nuo kitų metų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas