Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Sveikata

Keičiasi kaukių dėvėjimo, izoliacijos ir skiepijimosi tvarka

Šią savaitę sveikatos apsaugos ministro ir operacijų vadovo Arūno Dulkio sprendimu įsigaliojo su COVID-19 pandemijos valdymu susiję pokyčiai. Nuo pirmadienio visiems gyventojams prekybos, paslaugų teikimo ir kitose vietose, kuriose kaukės yra būtinos, privaloma dėvėti tik medicinines kaukes, o nuo trečiadienio keičiasi izoliacijos ir skiepijimo tvarka.

Lietuvoje sparčiai plintant koronaviruso delta atmainai, kuriai perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio viruso kiekio, nuo lapkričio 15 dienos įsigaliojo įpareigojimas visiems gyventojams dėvėti ne bet kokias, o tik medicinines kaukes ar respiratorius.

Medicininių kaukių arba respiratorių dėvėjimas priskiriamas prie labai svarbių ir efektyvių COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Pagal Europos standartus pagamintos veido apsaugos priemonės geriausiai mažina užsikrėtimo koronavirusu riziką.

Sveikatos apsaugos ministerija akcentuoja, kad svarbus tinkamas kaukės dėvėjimas – ji turi dengti nosį ir burną. Kaukės turi būti tinkamos, t. y. periodiškai keičiamos (vienkartinės kaukės dėvimos tik vieną kartą; keičiamos kas 3–4 val. ar kai sudrėksta, vėliau išmetamos, o ne dedamos į kišenę.

Reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Kaukių leidžiama nedėvėti asmenims, kai jie sportuoja ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke, kitais sprendimuose numatytais atvejais.

Nuo lapkričio 17 dienos įsigalioja nauja izoliacijos tvarka nuo COVID-19 skiepytiems asmenims. Nuo šiol vakcinuoti asmenys, kontaktavę su sergančiuoju, turės atlikti COVID-19 testą, o nesutinkantys to daryti – izoliuotis 10 dienų.

Izoliacija po didelės rizikos kontakto nebus būtina ugdymo įstaigose, mokytojams ir moksleiviams, jei atliekamas testas po kontakto, po dviejų parų ir trečiąjį kartą – vėl po dviejų parų. Izoliuotis taip pat nereikėtų ir medikams, jie taip pat būtų keliskart testuojami po kontakto.

Taip pat nuo trečiadienio, lapkričio 17-ios, keičiama skiepijimo tvarka, trumpinant terminą, kada galima gauti sustiprinančiąją dozę. Asmenys trečiąjį skiepą galės gauti nebe po šešių, o po keturių mėnesių po pilno vakcinavimo. Ekspertų teigimu, po 4 mėnesių pilnos vakcinacijos sumažėja antikūnų skaičius ir paskiepytieji tampa labiau pažeidžiami.

Tuo metu asmenims, kuriems po vakcinacijos nesusidarė antikūnai, trečiąja doze bus leidžiama skiepytis po 28 dienų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas