Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai, Naujausi

Apsipirkimas internetu nėra saugus

Į policiją kreipėsi moteris, kuri internete, skelbimų portale skelbiu.lt , rado pranešimą, kad atiduodamas televizorius. Paskambinus nurodytu telefono numeriu atsiliepė vyras. Jis patikino, jog dovanoja televizorių ir dar pasiūlė skalbimo mašiną, kuri jam neva nereikalinga. „Geradarys“ pažadėjo šiuos daiktus atsiųsti per DPD siuntų pristatymo tarnybą ir už šią paslaugą paprašė į jo sąskaitą pervesti 30 eurų. Moteris taip ir padarė, tačiau nei televizoriaus, nei skalbimo mašinos taip ir nesulaukė… Dovanotojas daugiau telefonu neatsiliepė.

Pasak Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistės Astos Krogertienės, pastaruoju metu ypač padaugėjo sukčiavimo atvejų įsigyjant prekes internetu.

Policijos atstovė papasakojo dar kelias panašias istorijas. Viena ukmergiškė pareigūnams pranešė, kad socialiniame tinkle „Facebook“ rado skelbimą, kad parduodami batai. Susisiekusi su pardavėja gavo patikinimą, jog ši batus turinti ir galėtų per dvi-tris dienas juos išsiųsti. Ukmergiškė pervedė 41 eurą, tačiau iki šio laiko nei pinigų, nei prekes negavo, o susisiekti su pardavėja nėra galimybės.

Kitą ukmergiškį internete sudomino pasiūlymas pigiai įsigyti „Sony PlayStation“ žaidimų konsolę. Pirkėjas pervedė pardavėjui sutartą pinigų sumą, bet prekės taip ir nesulaukė. Vyras pateikė prašymą bankui dėl pavedimo atšaukimo.

Neseniai ukmergiškė programėlėje VINTED, kuri padeda nariams parduoti, pirkti ir mainytis dėvėtais drabužiais bei aksesuarais, rado norimą kepurę. Pervedus pinigus, pardavėja dingo, o pirkėja liko ir be prekės, ir be pinigų…

A. Krogertienė ragino gyventojus: „Prieš perkant internetu būtina kritiškai įvertinti pasiūlymą, nesižavėti įtartinai maža kaina. Prieš įsigyjant brangų daiktą, pavyzdžiui, automobilį, mobiliojo ryšio telefoną, reikėtų su pirkėju susitarti, kad leistų jį apžiūrėti gyvai. Neskubėkite pervesti pinigų pardavėjui.“

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas