Susirgo visi globos įstaigos gyventojai ir dalis darbuotojų.

Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Deltuvos senelių namuose – koronaviruso židinys

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Nors Lietuvoje po truputį koronaviruso pandemijos pagreitis mažėja, Ukmergėje situacija prasčiausia iš visų šalies savivaldybių. Savaitgalį šoktelėjus sergamumo kreivei, mūsų rajonas vėl tapo labiausiai COVID-19 ligos paveikta savivaldybe. Šiuo metu didžiausias ligos židinys yra įsiplieskęs Deltuvos Švč. Trejybės parapijos senelių namuose. Čia serga visi gyventojai ir dalis darbuotojų.

Jei Lietuvoje per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų teko 1 381,4 nauji COVID-19 ligos atvejai, tai Ukmergėje šis rodiklis šoktelėjo iki 1 975,7 atv./100 tūkst. gyventojų. Antradienį, lapkričio 9-ąją, skelbtais duomenimis, rajone koronavirusu sirgo 521 ukmergiškis. Didžiausiais sergamumas rajone buvo pasiektas praėjusių metų gruodžio 27 dieną, tuomet pandemija buvo pakirtusi 731 rajono gyventoją.

Lapkričio 5–8 dienomis Ukmergėje nustatyti 148 nauji ligos atvejai, daugiausiai jų – 84 – registruota lapkričio 5-ąją.

Šiuo metu didžiausias pandemijos protrūkis nustatytas Deltuvoje esančiuose senelių globos namuose. Ten serga per 40 žmonių – visi gyventojai ir dalis darbuotojų. Į ligoninę pablogėjus sveikatai buvo paguldyti du globotiniai. Pandemijos paveiktoje socialinės globos įstaigoje senukus dabar prižiūri, juos slaugo likę sveiki 6 darbuotojai.

Kaip „Gimtajai žemei“ pasakojo rajono savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Darius Varnas, sergamumas Deltuvoje šoktelėjo praėjusį penktadienį, todėl buvo organizuotas Operacijų valdymo centro posėdis.

„Šie senelių namai yra privatūs, priklauso Deltuvos Švč. Trejybės parapijai, tačiau mes teiravomės, kokios pagalbos jiems reikia, ar turi apsaugos priemonių, higienos reikmenų. Kartu su įstaigos vadovu aptarėme, kas rūpinsis sergančiais globotiniais. Kol kas senelių namai tvarkosi savo jėgomis, pagalbos neprašo. Kiek žinau, ten dabar maistą dalina net buhalterė“, – apie esamą situaciją pasakojo administracijos direktorius, patikinęs, kad užkratas toliau neturėtų plisti.

COVID-19 liga į Deltuvoje veikiančius senelių namus įsisuko pirmą kartą. Ši socialinė įstaiga iki šiol buvo vienintelė nepaliesta koronaviruso. Kaip žinia, rajone esančių Želvos parapijos katalikiškų senelių namų ir Jasiuliškio socialinės globos namų gyventojai masiškai persirgo šiek tiek anksčiau. Koronavirusas pirmuosius 2020-ųjų lapkritį pakirto jasiuliškiečius, o šių metų pradžioje – ir želviškius.

Laikinai savivaldybės gydytojo funkcijas vykdanti Edita Balžekienė informavo, kad šiuo metu rajone didelių ligos židinių, išskyrus Deltuvos senelių namus, nėra. Tačiau pavieniai atvejai registruojami daugelyje rajone veikiančių gamybos, statybos, prekybos įmonių ir švietimo įstaigose.

Genovaitės KAZIELIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Ilona Stasiulė :
  Netikiu nei vienu žodžiu, Mirė mano mama. Ukmergės ligoninės slaugos skyrius, priimdamas siuntinėlius telefonu sakė viskas gerai, viskas gerai. O kad mama sunkios būklės nuo spalio 20 dienos perkelta į kitą skyrių, pasakė tik sekmadienį, lapkričio mėn 7 dieną. Lapkričio 8 pranešė kad mirė. Dievas jūms teisėjas!
 • Ass :
  Nijolka-pradek jau tiesa rasyti,
 • To as :
  Nesigilink kas skiepytas kas ne
 • Covid :
  Kiek savivaldybeje serganciu?dar ir keleto Bemoksliu? Eikit mokslus baigt tada lyskit i siltas vietas. Siuvyklos ir PC jusu laukia daugelio!
 • Savivaldybėje nėra židinio? :
  O tai Mūsų pasididžiavimas - Janickas nuotraukose rodydamas savo akinančia šypsena ir baltus dantis neturėjo kontaktų? Niekas iš savivaldybės ponų neserga, ar serga namuose su artimaisiais? Kodėl tiek mažai informacijos apie Janicką Kaip jo sveikata, ar neguli ligoninėje- prašome informuoti liaudį kur mūsų išrinktasis!
 • Stop genocidui :
  Po 3 badalo 👌
 • vr :
  bus daug minus zmoniu.
 • As :
  O kodel neparasot kad visi buvo paskiepiti ir darbuotojai ir seneliai?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas