Tik po remonto žadama įrengti pėsčiųjų takus, gatvės apšvietimą.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Šaligatvio laukia daugiau kaip šešerius metus

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Į redakciją kreipėsi Gėlių gatvės gyventoja. Ji kalbėjo apie įsisenėjusią problemą. Moteris sakė, kad šioje gatvėje, kuri ribojasi su Kauno gatve, yra intensyvus eismas, daug pėsčiųjų, bet nėra šaligatvių, ir jų niekas nesiruošia kloti. „Gėlių gatve važinėja ne tik aplinkinių namų gyventojų automobiliai, bet ir UAB „Ukmergės vandenys“ transportas, daug sunkiasvorių. Prasilenkiant dviem automašinoms, šalikele einančio žmogaus saugumui nuolat iškyla grėsmė. Keliu vaikšto ir daug vaikų. Iki nelaimės – tik vienas žingsnis. Kreipėmės į rajono savivaldybę, bet išgirdome, kad kol nieko blogo neįvyko, šaligatvio tiesti neketinama. Negi teks laukti eismo įvykio? O gal būtų galima bent greitį šioje gatvėje apriboti?“ – mintimis dalijosi gyventoja.

Rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos poskyrio vyriausioji specialistė Aida Kravcova informavo, jog kolektyvinis Gėlių gatvės gyventojų prašymas keisti eismo tvarką minėtoje ir Rūtų gatvėse svarstytas 2020-ųjų metų rugsėjo pabaigoje vykusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje.

Gyventojai tuomet teigė, kad Gėlių gatvėje yra įsikūrusi UAB „Ukmergės vandenys“, todėl iki bendrovės važiuoja ir lengvųjų, ir aptarnaujančio transporto srautas. Kadangi gatvėje neįrengti šaligatviai ir apšvietimas, toks intensyvus eismas kelia pavojų pėstiesiems, trukdo čia gyvenantiems žmonėms. Todėl gyventojai siūlė visą automobilių eismą nukreipti Rūtų gatve.

Saugaus eismo komisijos nariai, apsvarstę šį klausimą, nutarė dėl to kreiptis į UAB „Ukmergės vandenys“. Gyventojams pateiktame atsakyme paaiškinta, kad kiekvienais metais, įvertinus pasikeitimus miesto infrastruktūroje, pagal gatvių kategorijas Savivaldybės taryboje tvirtinami remontuotinų gatvių sąrašai. 2020 metais Gėlių gatvė šiame sąraše buvo 64. Taigi, atėjus eilei remontuojant gatvę buvo žadama įrengti pėsčiųjų takus, gatvės apšvietimą.

Pasak A. Kravcovos, UAB „Ukmergės vandenys“, apsvarstę siūlymą nukreipti įmonės aptarnaujančio transporto pagrindinį srautą Rūtų gatve, pranešė, jog tokios galimybės neturi. Bendrovė argumentavo, kad dėl Rūtų gatvėje esančios stačios įkalnės, riboto matomumo, ypač sudėtingų sąlygų žiemos metu, jau yra įvykę daug avarijų, todėl eismas šia gatve būtų nesaugus. Tačiau UAB „Ukmergės vandenys“ pritarė Gėlių gatvės gyventojų prašymui įrengti šaligatvius ir suremontuoti atskirus gatvės ruožus.

Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos poskyrio vyriausiosios specialistės teigimu, UAB „Ukmergės vandenys“ dar 2015 metais rajono savivaldybės merui buvo pateikę raštą dėl šaligatvio įrengimo atkarpoje nuo Kauno gatvės iki bendrovės pastato, ir prašė 2016 metų biudžete numatyti tam lėšų.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Ona :
    prisidek 70% eurais - turesi ir saligatvi -nuosava!
  • art :
    Tegul Ingauniai savo tvora patraukia ir masinos prasilianks normaliai. Va cia problema. Uzsinorejo saligatvio Geliu g. gyventojai. Idomu kiek ju aplause ar pasigenda jie saligatvio?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas