Redakcijos archyvo nuotrauka.

Naujausi, Sveikata

Sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir ilgąjį savaitgalį

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Siekiant sumažinti pacientų srautus į šalies skubiosios pagalbos skyrius per ilgąjį Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį, sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir spalio 30–lapkričio 2 dienomis. Ukmergiškiai taip pat neliks be medikų pagalbos.

Ilgąjį savaitgalį veiks šeimos medicinos centrai, mobilieji punktai, o mobilios komandos vyks pas COVID-19 sergančius rizikos grupei priklausančius žmones. Rizikos grupei priskiriamos nėščios moterys, asmenys, sulaukę 65 ir daugiau metų, taip pat žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis.

Šeimos medicinos paslaugų teikimui užtikrinti savivaldybėse veiks bent viena šeimos medicinos paslaugas teikianti įstaiga, kuri per dieną dirbs 4 val. tiesioginio kontakto būdu ir 4 val. nuotoliniu būdu. Savivaldybė tam pasitelks personalą tiek iš viešųjų, tiek iš privačių įstaigų. Savivaldybės paskirtoje įstaigoje šeimos medicinos paslaugos bus teikiamos visiems prie savivaldybės teritorijoje esančių pirminių sveikatos priežiūros įstaigų prisirašiusiems gyventojams.

Ilgąjį savaitgalį dirbs ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos, atliekančios COVID-19 tyrimus PGR metodu, kurios tyrimų rezultatus suves į esveikatos sistemą.

Visi pacientai, pajutę peršalimo simptomus – karščiavimą, kosulį ar dusulį, turi kreiptis į šeimos gydytoją, pagal galimybes atlikti COVID-19 ligos tyrimus mobiliame punkte. Testui dėl koronaviruso užsiregistruoti galima Karštąja koronaviruso linija 1808 arba internetinėje svetainėje 1808.lt. Esant poreikiui, šeimos gydytojas pacientą gali siųsti į karščiavimo kliniką išsamesniam ištyrimui.

Poliklinikose ir miestų ar rajonų savivaldybių ligoninių konsultacinėse poliklinikose bus teikiamos radiologijos, echoskopijos, endoskopijos, chirurgijos ir medicininės laboratorijos paslaugos.

„Gimtosios žemės“ kalbinta rajono savivaldybės gydytojo funkcijas vykdanti Edita Balžekienė informavo, kad gyventojų patogumui veiks ir Ukmergės gydymo įstaigos. Visas keturias dienas – spalio 30-lapkričio 2 – nuotoliniu būdu pacientus konsultuos Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) šeimos gydytojai. Jie pasikeisdami budės nuo 8 iki 12 valandos. Esant ypatingiems atvejams, išryškėjus koronaviruso simptomams į PSPC medikus galima kreiptis tel. 8 669 22 131.

Veiks ir privačios gydymo įstaigos. UAB Vilkmergės klinika dirbs spalio 31 dieną, nuo 8 iki 12 valandos. Nuotoliniu būdu pacientus konsultuos medicinos gydytoja Dalia Pilkauskaitė, kuriai skambinti galima tel. 8 618 55 952. O lapkričio 2-ąją nuo 8 iki 12 valandos – šeimos gydytojas Ernestas Melnikas, kurio tel. 8 641 60 870.

UAB „Teragyda” prisirašiusiems pacientams nuotoliniu būdu konsultacijas teiks lapkričio 1-2 dienomis, nuo 8 iki 16 valandos. Į Antakalnio gatvėje esantį filialą skambinti galima tel. (8 340) 64 778, 8 616 29 312; su Anykščių gatvėje įsikūrusiu filialu galima bus susisiekti tel. (8 340) 65 303, 8 618 24 503.

Taip pat pas COVID-19 sergančius rizikos grupei priklausančius žmones vyks Pirminės sveikatos priežiūros centro mobiliosios komandos.

Visą ilgąjį savaitgalį rajone dirbs keturi greitosios medicinos pagalbos ekipažai. Papildomas postas talkins ir pagalbą teiks dienos metu – nuo 11 iki 18 valandos.

Kaip informavo savivaldybės gydytojo funkcijas vykdanti E. Balžekienė, veiks ir mobilus patikros punktas, ėminiai tyrimui bus imami spalio 31-ąją, nuo 8.30 iki 10.30 val., ir lapkričio 2-ąją, nuo 8.30 iki 10.30 val.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad šiomis dienomis dirbs ir šalies COVID-19 vakcinavimo centrai. Kadangi Ukmergėje vakcinavimas keliasi į gydymo įstaigas, pasiskiepyti bus galima nuo lapkričio 3 dienos, prieš tai kreipiantis į savo šeimos gydytoją.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Vilius :
    Piminiam centre betvarkė ir ne per šventes, o dabar vaidins kad dirba, nuotoliniu būdų nepagydis.ligonių.Kodėl negali normaliai dirbti poliklinika?
  • Rita :
    Nesąmonė - o kodėl tik nuotoliniu būdu? Kituose miestuose dirbs šeimos gydytojsi gyvai priiminės, o Ukmergėj tik nuotoliniu būdu

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas