Praėjusią savaitę sudėtingiausia situacija buvo Deltuvos pagrindinėje mokykloje – nuotoliniu būdu dirbo viena klasė.

Jaunimas, Naujausi

Moksleivių atostogos ilginamos dviem dienomis

Nijolė STUNDŽIENĖ

Siekiant švietimo įstaigose užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nusprendė dviem dienomis prailginti moksleivių rudens atostogas. Jos visose šalies mokyklose prasidės lapkričio 3-ąją, baigsis 9-ąją.

„Gimtosios žemės“ kalbintas rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sakė, kad ministro įsakymu buvo pakoreguotas bendrojo ugdymo planas, pratęsiant atostogas.

Stebint blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė.

Manoma, jog per savaitę po švenčių, kurią mokiniai ir mokytojai praleis ne mokyklose, galimo užsikrėtimo atveju išryškės simptomai, tokiu būdu viruso plitimas bus lokalizuotas vienoje šeimoje, neperneštas į mokyklas ir nepaskleistas daugelyje šeimos ūkių.

Taip pat siūloma neformaliojo ugdymo veiklas nuo lapkričio 3 iki 12 dienos vykdyti nuotoliniu būdu. Jei to nepavyktų užtikrinti, neformaliojo ugdymo veiklos būtų stabdomos.

Ministerija skelbė, jog 1–12 klasių mokiniams prieš atostogas bus išdalinti greitieji antigenų savikontrolės testai ir mokiniai galės testus atlikti namuose pagal įprastą testavimo mokykloje grafiką. Manoma, kad tai padės laiku pastebėti COVID-19 ligą ir stabdyti galimą jos plitimą bei pasiekti, kad atostogų metu mokiniai jaustųsi saugiau ir nebūtų prarastas mokyklose pasiektas testavimo įdirbis. Tačiau Ukmergės rajone dar neapsispręsta, ar verta dalinti savikontrolės testus, nes abejojama, jog jie bus panaudoti.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas pasidžiaugė, kad naudojant savikontrolės testus laiku pavyksta išaiškinti užsikrėtusiuosius ir juos izoliuoti nuo kitų, taip stabdant koronaviruso išplitimą.

Pasak rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorės Vaidos Puodžiūnienės, testavimo apimtys išaugo visose rajono švietimo įstaigose. „Mėnesiui užsakome apie 8 500 greitųjų antigenų testų, bet jų nepakanka, prireikia apie 10 tūkstančių“, – kalbėjo direktorė.

Visuomenės sveikatos biuro pateiktais duomenimis, praėjusią savaitę sudėtingiausia situacija buvo Deltuvos pagrindinėje mokykloje, kurioje dėl padaugėjusių koronaviruso susirgimų nuotoliniu būdu dirbo viena klasė. Prastoka situacija ir „Šilo“ progimnazijoje, joje izoliuotis turėjo 22 mokiniai. Penkiems vaikams izoliuotis teko po kontakto su sergančiuoju Senamiesčio progimnazijoje.

Šiek tiek anksčiau dešimčiai dienų buvo uždaryta Siesikų gimnazija, o pamokos vyko nuotoliniu būdu. Nuo spalio 21 dienos mokiniai vėl sugrįžo į mokyklą.

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo V. Kalino, geresnė situacija ikimokyklinėse įstaigose. Praėjusią savaitę susirgimų būta tik lopšeliuose darželiuose „Eglutė“, „Vaikystė“, taip pat specialiosios „Ryto“ mokyklos grupėje bei Senamiesčio progimnazijos Dainavos skyriuje. Pastarajame izoliuoti devyni vaikai.

Serga ir švietimo įstaigų darbuotojai. Koronaviruso atvejų nustatyta tarp dirbančių Taujėnų, Antano Smetonos gimnazijose, „Šilo“, Pašilės progimnazijose, Dukstynos, Deltuvos pagrindinėse, Technologijų ir verslo mokyklose, Ukmergės sporto centre, lopšelyje-darželyje „Žiogelis“.

Loretos EŽERSKYTĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas